18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykówka: Nieznaczna przegrana Wikany-Startu Lublin w Toruniu

Koszykarze pierwszoligowej Wikany-Startu Lublin nie byli faworytami sobotniego wyjazdowego spotkania z SIDE-n Toruń, jednym z kandydatów do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Podopieczni Dominika Derwisza postraszyli jednak faworyzowanych gospodarzy i po bardzo zaciętym meczu przegrali tylko 51:57.

Lublinianie w Grodzie Kopernika od samego początku spotkania podjęli walkę. Kto wie, jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby goście częściej trafiali do kosza. Czerwono-czarni mieli zaledwie 27% skuteczności z gry, ale bardzo dobrze prezentowali się w obronie.

Niestety trzecia kwarta spotkania należała do miejscowych, a ostatnie punkty w tej odsłonie zdobył Łukasz Wilczek, ostatnio reprezentujący barwy klubu z Lublina. Ostatnie dziesięć minut to pościg lublinian, którzy zniwelowali straty do pięciu oczek. Ostatnie słowo należało do miejscowych.

Więcej ZDJĘĆ na torun.naszemiasto.pl

W lubelskiej ekipie na szczególne pochwały zasługuje Patryk Pełka, który zanotował 16 pkt i 8 zbiórek (aż 7 ofensywnych!).

SIDEn Toruń - Wikana-Start Lublin 57:51 (12:7, 13:15, 22:11, 10:18)
SIDEn: Stępień 12, Śmigielski 11, Wojdyła 10, Perka 6, Wilczek 5, Barycz 4, Lisewski 4, Żytko 3, Jarecki 2, Bochno 0
Wikana-Start: Pełka 16, Mordzak 15, Wilczek 12, Czujkowski 6, Szymański 2, Hałas, Sikora, Szawarski