Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykówka: Nieznaczna przegrana Wikany-Startu Lublin w Toruniu

PUKUSZaktualizowano
Koszykarze pierwszoligowej Wikany-Startu Lublin nie byli faworytami sobotniego wyjazdowego spotkania z SIDE-n Toruń, jednym z kandydatów do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Podopieczni Dominika Derwisza postraszyli jednak faworyzowanych gospodarzy i po bardzo zaciętym meczu przegrali tylko 51:57.

Lublinianie w Grodzie Kopernika od samego początku spotkania podjęli walkę. Kto wie, jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby goście częściej trafiali do kosza. Czerwono-czarni mieli zaledwie 27% skuteczności z gry, ale bardzo dobrze prezentowali się w obronie.

Niestety trzecia kwarta spotkania należała do miejscowych, a ostatnie punkty w tej odsłonie zdobył Łukasz Wilczek, ostatnio reprezentujący barwy klubu z Lublina. Ostatnie dziesięć minut to pościg lublinian, którzy zniwelowali straty do pięciu oczek. Ostatnie słowo należało do miejscowych.

Więcej ZDJĘĆ na torun.naszemiasto.pl

W lubelskiej ekipie na szczególne pochwały zasługuje Patryk Pełka, który zanotował 16 pkt i 8 zbiórek (aż 7 ofensywnych!).

SIDEn Toruń - Wikana-Start Lublin 57:51 (12:7, 13:15, 22:11, 10:18)
SIDEn: Stępień 12, Śmigielski 11, Wojdyła 10, Perka 6, Wilczek 5, Barycz 4, Lisewski 4, Żytko 3, Jarecki 2, Bochno 0
Wikana-Start: Pełka 16, Mordzak 15, Wilczek 12, Czujkowski 6, Szymański 2, Hałas, Sikora, Szawarski

W jakim czasie ty żyjesz ??
Czy nie widzisz ,że duże miasta kiepsko stoją z koszykówką i wiodącą rolę odgrywają mniejsze ośrodki ??
Wymienić ci znane niegdyś kluby z dużych miast oprócz Lublina ??
To nie jest lubelska specyfika tylko ogólnopolska tendencja.
Odpowiedz sobie teraz na pytanie : Dlaczego ??

Natomiast specyfiką są te marudy które ciągle narzekają ale nie przychodzą wesprzeć zespół ze swojego miasta ,bo nawet jak się pojawią na meczu ,to w ogóle nie dopingują
swojej drużyny.
Wystarczy tylko jak zrobią jakiś mecz gwiazd ,frekwencja murowana a to jest przecież
na niby.Był jeden jedyny wyjątek ,mecz z Toruniem w ostatniej kolejce rundy zasadniczej,
frekwencja i doping jak za dawnych czasów.Trafili na Śląsk ,stawili zacięty opór we Wrocławiu ,mimo braku M.Wilczka .W trzecim meczu frekwencja znów była słaba , nie mówiąc już o dopingu ,bo ten robili kibice Śląska ,sędziowie nie czujący presji lokalnych kibiców, gwizdali praktycznie w jedną stronę.

m
marek

Cieszę się ,że jeszcze ktoś zauważył ten lubelski syndrom.Potrzebna jest krytyka ale nie takie
beznadziejne smędzenie.Wygrają źle ,przegrają po zaciętym meczu kilkoma oczkami też źle ,bo
na 7 minut przed końcem było 17 oczek w plecy.Nadrobili przez sześć minut dwanaście oczek i ze stanu 50:33 ,na minutę przed końcem zrobiło się tylko 54:49 ale to tylko dlatego,że rywale odpuścili ,nie ma rzecz jasna żadnej w tym naszej zasługi.
Ręce opadają kiedy czyta się takie komentarze.

Jednocześnie widać brak rozeznania co do wartości i możliwości klubów z 1 ligi.
Niech sobie przejrzą składy i wymienią tych wychowanków w kadrach innych drużyn.
A jeśli już mowa o tej kwestii ,to czy Jakub Karolak ,czy Michael Gospodarek nie mogli grać
w Starcie ??
Oczywiście ,że mogli ale lubelskie środowisko jest tak skłócone ,wzajemnie się nie znoszące,
bo jedni dostali pieniądze ,drudzy nie ,że obaj ci zawodnicy zawędrowali w poprzednim sezonie do Dąbrowy Górniczej.

k
kibic koszkówki

To mamy brać przykład ze wsi (Tarnobrzeg, Kutno, Łańcut i inne gminy?) i kupować odrzuty z innych ośrodków - przecież to jest Lublin - stolica Polski wschodniej i kiedyś wielki ośrodek polskiej koszykówki młodzieżowej (wielokrotni mistrzowie Polski) - a co do wyniku to przepraszam bo może 33:50 było minutę wcześniej i radzę to sprawdzić - już widać, że Krosno, Toruń, Kutno i Szczecin walczyć będą o pierwsze miejsce - oby naszym legionerom też coś się udało (tak jak ostatnio z Ostrowem), by nie było nudno i smutno w tej II ligowej weekendowej barachołce (po reformie nazwanej I ligą)

a
ale nie startu

dlatego proponuje przychodzic na mecze azs umcs w 3 lidze. Chłopaki graja jeszcze nie zawsze profesjonalnie, ale fajnie. Przy dobrym trenerze jakiego maja, poukładaja sie i bedzie git. A wszyscy sa z lublina i wiekszosc miala doswiadczenia 1 i 2 ligowe. Dzisiaj wygrali drugi mecz z rzedu. I jak im nikt nie bedzie rzucal kłód pod nogi, to powalcza o 2 ligę!!!

p
prezes łysy

kolego przeciez drugiego klubu "oni" nie pozwola załozyc bo to konkurencja dla nich i kase z miasta trzeba wtedy dzielic-rozumiesz .....

K
Kibic 2

Na 6 min przed końcem było 39:50, wypada sprawdzić co się pisze.

Poza tym czy wy - lublinianie, jak mniemam - na wszystko potraficie tylko narzekać?? Banda malkontentów, nic wam nie dogodzi, nigdy. Wszystko byście krytykowali tylko, a sami pewnie wszystko najlepiej robicie. Jest tak źle? To proszę bardzo. Rękawy zakasać i do roboty! Własny klub załózcie i pokażcie jak to się robi.

A co do ilości wychowanków w składach, radzę przejrzeć kadry innych drużyn.

"Nie lubię Derwisza ,uważam go za słabego trenera,który może zmarnować kolejną grupę zawodników ,wszystko jedno ,czy pochodzą oni z Lublina ,czy nie.
Zauważyć można ,że grający wcześniej w innych klubach przyjezdni mieli lepszą gałę.Nie wiem jakie metody treningowe stosuje Derwisz ,że zawodnicy pod jego opieką tracą kompletnie rzut' ... kolejne lata mijaja , jak nic nie było tak nic nie ma , a nasi młodzi , utalentowani , skazani na nie byt . Czy znają państwo choc jednego młodego zawodnika od lat , którego wyszkolili i gra ...raczej nie ! Napewno nie !

K
Kibic

Jedziemy wygrać, będzie niespodzianka itp. Tymczasem na 6 minut przed końcem meczu 17 pkt w plecy (50:33) i potem gospodarze odpuszczają i rodzi się wielki sukces w postaci niewielkiej porażki - coś mi ta drużyna spoza Lublina (8 przyjezdnych w składzie) cieniutko wygląda - Szawarski gra 25 minut i nie zdobywa punktu, Sikora też gra 17 minut i bez punktu, Szymański rzuca 8 razy i raz trafia (jak już pozamiatane) - Pełka, Mordzak, Wilczek i to by było na tyle - proponuję pozostałych z zaciągu letniego wymienić (no może niech zostanie jeszcze Szymański, ale niech gra tylko w Lublinie i nie jeździ na wyjazdy) - ale tak na poważnie nic z tej naszej II ligi nie będzie poza środkiem tabeli i to w gronie słabych drużyn (nie oszukujmy się, że np. Kutno czy Ostrów to mocarze) - a pieniądze głównie z budżetu miasta (nasze podatki) wyrzucone w błoto

m
marek
Jeden nie zauważył ,że niskie wyniki odnotowano w wielu meczach ME ,także w obecnych rozgrywkach 1 ligi.Toruń wygrał w Kutnie 64:58.Teoretycznie Start bez 3 zawodników rezerwowych
powinien przegrać z kretesem.Choć kompletnie rzut nie siedział,walczyli ambitnie do samego końca i tutaj dla mnie szacun,bo prawdziwy kibic, a nie mendy posługujące się takim nickiem, zawsze doceni ambicję i walkę.
Tenże "kibic" już kolejny raz smędzi okrutnie i głupio .Nie ma pojęcia o koszykówce ,nie docenia rywali
którymi jak na razie ,tak się ułożył terminarz ,nie były żadne ogóry ,te dopiero przed nami,tylko zespoły uważane przez fachowców za faworytów.
Pisze o swoich ,choć zdaje sobie sprawę ,że w wielu klubach jest ich jak na lekarstwo a nawet zupełnie ich nie ma.
Tymczasem dwaj rutynowani wychowankowie lubelskich klubów Szawarski i Kowalski zanotowali
zero punktów !!!
Co chce taki narzekacz od Mordzaka,Pełki ,czy M.Wilczka a nawet Czujkowskiego ,czy Szymańskiego,
który z Ostrowem rzucił 21 oczek ??
Zauważyć można ,że grający wcześniej w innych klubach przyjezdni mieli lepszą gałę.Nie wiem jakie metody treningowe stosuje Derwisz ,że zawodnicy pod jego opieką tracą kompletnie rzut.
Oczywiście zdaje sobie sprawę ,że przed Startem wiele zespołów które nie potrafią tak grać w defensywie jak Kutno ,czy Toru ale martwi brak celnych rzutow z dalekiego i bliskiego dystansu.
Tylko spod kosza ,po dobitce ,kombinacyjnym rozegraniu ,czy kontrze.

"ofensywnych popisów w tym spotkaniu zdecydowanie brakowało. Do przerwy obydwie drużyny zdobyły jedynie 47 punktów. Natomiast w drugiej połowie pod tym względem było niewiele lepiej. Polski Cukier SIDEn Toruń od samego początku bardzo dobrze spisywał się w obronie i przez pierwsze 7 minut gry stracił jedynie dwa punkty. Goście również dużo serca i sił wkładali w powstrzymanie rywali. Jednak przez cały czas nie mogli wyjść na prowadzenie, ani nawet doprowadzić do remisu.
Tak niska ilość zdobytych "oczek" nie wynikała tylko z dobrej defensywy. Koszykarze obydwu ekip sporo pudłowali, nawet w najprostszych sytuacjach. Jednak najgorsza była skuteczność w rzutach z dystansu. Lepsi w tym elemencie gry goście trafili 4 rzuty na 29 oddanych prób, co daje skuteczność na poziomie 13,8%" to fragment art . ze sportowych faktów ...co za tem piszesz człowieku ?!

k
kibic

redaktor chyba przesadził ze druzyna prezentowała sie dobrze w obronie to torun grał bardzo słabo a i tak pokonał naszych orłów z prezesem i trenerem na czele .... szkoda bylo na to patrzec ...mydlenie oczu kolejny rok ... po co to ? lepiej moze szkolić mlodych i postawic na swoich a wynii nie beda gorsze.... przeciez widac gołym okiem ze z tym trenerem i prezesem dyzmą nie ma szan na odbudowe koszykówki w lublinie to nie sa ci ludzie a jednak im wszyscy wierzą w bajki i opowieści z muchu i paproci (żwirek i muchomorek) kto w końcu powie dosyć tym UKŁADOM ???