Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszykówka: Olimp-Start Lublin - ŁKS Sphinx Łódź 55:69 (ZDJĘCIA)

TOB
Olimp-Start Lublin przegrał z ŁKS Sphinx Łódź 55:69. Wynik nie do końca oddaje to, co działo się na boisku. Prawie cały mecz trwała zacięta walka, a żaden z zespołów nie był w stanie wyjść na więcej niż dziesięć punktów przewagi.

W połowie trzeciej kwarty łodzianie wyszli na prowadzenie 47:36 i wydawało się, że jest po meczu. Start jednak ocknął się i zaliczył serię 13:0. Potem jednak ponownie inicjatywę przejęli goście. Kluczowe punkty zdobywał dla nich doświadczony Krzysztof Morawiec, który kilka razy ograł bezlitośnie młodego Adama Myśliwca. Inna sprawa, że nasz skrzydłowy zaprezentował się całkiem nieźle.

Odskoczenie na kilka punktów przewagi, a w efekcie zwycięstwo, łodzianie zawdzięczają także dłuższej ławce rezerwowych. W barwach Startu zagrało tylko siedmiu zawodników. - Zabrakło nam trochę sił - skwitował kapitan lublinian, Michał Sikora.

Olimp-Start Lublin - ŁKS Łódź 55:69 (16:15, 16:20, 15:12, 8:22)
Start: Łuszczewski 11, Prażmo 10, Kowalski 8, Sikora 8, Aleksandrowicz 7, Myśliwiec 6, Szymański 5. Trener: Dominik Derwisz.
ŁKS: Trepka 14, Szczepaniak 14, Sulima 11, Salamonik 11, Morawiec 8, Dłuski 7, Krajewski 2, Kalinowski 2. Trener: Piotr Zych.

Więcej o meczu w poniedziałkowym papierowym wydaniu Kuriera.