Koszykówka: Porażka Wikany Startu Lublin w mistrzostwach Polski U-20

Od wysokiej porażki rozpoczęli zmagania koszykarze Wikany Startu Lublin rywalizację w półfinale mistrzostw Polski U-20. W piątek, podopieczni Marcina Ciećko ulegli w hali MOSiR w Lublinie WKK Wrocław 63:102. W sobotę (godz. 15.30), czerwono-czarni zmierzą się z Polonią Warszawa i tylko zwycięstwo pozwoli im zachować szanse na awans do grona najlepszych drużyn w kraju.

Lublinianie nie byli faworytem starcia z drużyną z Dolnego Śląska. Początek spotkania był jednak w miarę wyrównany. Dopiero w połowie pierwszej kwarty WKK odskoczył gospodarzom. Drugie 10 minut to wciąż przewaga WKK. Po zmianie stron wrocławianie nadal grali swoje, a miejscowi nie byli w stanie się im przeciwstawić. Na pocieszenie, czerwono-czarni wygrali ostatnią kwartę, ale to goście cieszyli się z zasłużonego, wysokiego zwycięstwa.

Wikana Start Lublin – WKK Wrocław 63:102 (16:30, 12:19, 19:33, 20:16)
Wikana Start: Hałas 13, Kosior 10, Muda 10, Łoszczyk 6, Uniłowski 6, Pelczar 5, Kulikowski 5, Klębowski 3, Łoś 2, Targosz 2, Uniłowski 1, Piotr Kacki