Koszykówka: Porażka Wikany-Startu Lublin na inaugurację nowego sezonu

Nie udała się inauguracja nowego sezonu koszykarzom pierwszoligowej Wikany-Startu Lublin. W sobotę, podopieczni Dominika Derwisza przegrali na wyjeździe z Pro-Basketem Kutno 68:75.

Czerwono-czarni w sobotę byli bardzo bliscy zwycięstwa. Lublinianie starcie z jednym z głównych kandydatów do awansu do krajowej elity rozpoczęli znakomicie. Po pierwszych dziesięciu minutach goście prowadzili 21:13. W drugiej kwarcie inicjatywa należała do miejscowych, którzy odrobili straty. Do szatni obydwie drużyny schodziły przy stanie 36:36.

Po zmianie stron wciąż trwała zażarta walka. Zwycięsko z niej wyszedł zespół z Kutna, ale przed decydującą częścią meczu miał tylko dwa punkty przewagi. Miejscowi w ostatniej kwarcie powiększyli przewagę i po zaciętym spotkaniu pokonali lublinian 75:68. W szeregach gości na pochwały zasługuje debiutujący w lubelskiej ekipie Grzegorz Mordzak, najskuteczniejszy zawodni spotkania.

W następnej serii spotkań Wikana-Start podejmie Stal Ostrów Wielkopolski.

Pro-Basket Kutno – Wikana Start Lublin 75:68 (13:21), (23:15), (18:16), (21:16)
Pro-Basket: Jakóbczyk 14 (2), Glabas 11 (1), Bartosz 4, S. Sikora 1, Rduch 0 oraz Kulon 17 (2), Pabian 12 (2) , Dłuski 7, Garbacz 5 (1), Mazur 4
Wikana-Start: Mordzak 18, Pełka 10 (1), Michalski 9, Szawarski 9, Wilczek 5 oraz Szymański 9 (1), Kowalski 6, Czujkowski 2, Wiśniewski 0