Koszykówka: Pszczółka AZS UMCS Lublin pokonała Widzew Łódź i jest wiceliderem tabeli TBLK

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS Lublin pewnie pokonały na wyjeździe Widzew Łódź 92:75. Dzięki kolejnym dwóm punktom, podopieczne Krzysztofa Szewczyka awansowały na drugie miejsce w Tauron Basket Lidze Kobiet. W sobotę (godz. 17), Pszczółka AZS podejmie Ślęzę Wrocław.

Pierwsze minuty niedzielnego spotkania były wyrównane. Widzew prowadził 4:3, ale jak się później okazało było to ostatnie prowadzenie łodzianek. Następnie na parkiecie rządziły lublinianki, które wygrywały nawet 21:9, by po pierwszych dziesięciu minutach być lepsze od dziesięć oczek.

W drugiej kwarcie, Widzew zmniejszył straty do dwóch punktów, ale po pierwszej połowie było 46:40 dla Pszczółki AZS. Po zmianie stron, przyjezdne odskoczyły rywalkom, a w czwartej kwarcie jeszcze powiększyły przewagę i odniosły zasłużoną, wysoką wygraną 92:75.

Widzew Łódź – Pszczółka AZS UMCS Lublin 75:92 (15:25, 25:21, 16:19, 19:27)
Widzew: Robinson 18, Urbaniak 14, Brummermane 12, Bujniak 9, Crook 6, Kenig 5, Bandyk 5, Adamowicz 4, Niedzielska 2, Kaja
Pszczółka AZS: Metcalf 17, Player 17, Williams 16, Dorogobuzova 13, Owczarzak 11, Jujka 9, Szumełda-Krzycka 5, Szczepanik 2, Duraj 2, Piędel, Morawiec