Koszykówka: Pszczółka AZS UMCS Lublin utrzymała się w Tauron Basket Lidze

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS Lublin w sobotę pokonały na wyjeździe Widzew Łódź 72:67. Tym samym podopieczne Krzysztofa Szewczyka, które debiutują w najwyższej klasie rozgrywkowej, zapewniły sobie utrzymanie w krajowej elicie. Po pierwszej kwarcie lubelskie akademiczki wysoko przegrywały, ale w kolejnych odsłonach spotkania to one dominowały na parkiecie w Łodzi.

Pierwsza kwarta była początkowo wyrównana, ale z każdą upływającą minutą, przewagę powiększał Widzew, który wysoko wygrał tą odsłonę spotkania. W drugich 10-minutach przyjezdne systematycznie niwelowały straty i do szatni schodziły przegrywając sześcioma punktami.

W drugiej połowie na parkiecie dominowała już Pszczółka AZS. Lubelskie akademiczki najpierw dogoniły rywalki, a następnie wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca meczu.

Widzew Łódź – Pszczółka AZS UMCS Lublin 67:72 (23:9, 14:22, 20:24, 10:17)
Widzew: Bilotserkivska 23 (6x3), Schmidt 20 (1x3), Okoye 8, Boothe 8, Niedzielska 6, Kenig 2, Rodriguez 0
Pszczółka AZS: Tomiałowicz 19 (5x3), Robinson 18 (1x3), Żandarska 13, Bussie 6, Bejtić 5 (1x3), Kotnis 5, Morawiec 4 (1x3)