18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykówka: Start Lublin w dobrym stylu wygrał z Polonią Przemyśl 73:68 (ZDJĘCIA)

Tomasz Biaduń
Start Lublin pokonał na własnym parkiecie Polonię Przemyśl 73:68. Najlepszym strzelcem lublinian był Sebastian Szymański, który zdobył 21 pkt.

Podopieczni Dominika Derwisza prowadzili od początku meczu, a z każdą minutą ich przewaga rosła. W pierwszej kwarcie znakomitą serię (osiem oczek z rzędu) zaliczył Szymański, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 25:15. Gdy przewaga gospodarzy osiągnęła w drugiej odsłonie nawet czternaście punktów, wydawało się, że za chwilę spotkanie będzie rozstrzygnięte.

Polonia dzielnie jednak walczyła i w czwartej kwarcie udało się jej zmniejszyć straty do dwóch oczek (63:65). Wtedy nastąpił jednak przełomowy moment. Piąty faul popełnił kluczowy gracz gości, Marek Miszczuk. Jeden rzut wolny wykorzystał Kamil Michalski, po drugim niecelnym sam zebrał piłkę, po chwili ta trafiła do Szymańskiego, który popisał się celną trójką. Po tych ciosach Polonia się już nie podniosła.

Więcej o meczu w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Kuriera.