Koszykówka: Start Lublin wygrał drugi raz z rzędu

TOB
Koszykarze Olimpu-Start Lublin pokonali na wyjeździe Znicz Basket Pruszków 69:52, odnosząc tym samym drugie zwycięstwo z rzędu. Kolejny znakomity występ zaliczył Przemysław Łuszczewski, który zdobył 20 pkt i 13 zbiórek.

Obie ekipy stworzyły w pierwszej połowie słabiutkie widowisko. Dość powiedzieć, że w sumie drużyny z Lublina i Pruszkowa zdobyły w ciągu 20 minut... ledwie 41 oczek (23:18 dla gospodarzy). Reprymenda w szatni poskutkowała. W drugiej połowie było już znacznie lepiej, zwłaszcza w przypadku Startu. Czwarta kwarta w wykonaniu lublinian była pokazem naprawdę dobrej koszykówki. Podopieczni Dominika Derwisza wygrali tą część gry 31:16, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Oprócz świetnej gry Łuszczewskiego, a także Michała Sikory, cieszy przede wszystkim przebudzenie Tomasza Prostaka. Po meczu z Astorią, o którym obrońca chciałby zapewne jak najszybciej zapomnieć, młody koszykarz zaprezentował w Pruszkowie niezłą formę, zdobywając 12 pkt.

Znicz Basket Pruszków - Olimp-Start Lublin 52:69 (8:11, 15:7, 13:20, 16:31)

Sędziowali: A. Walczak, K. Pełka, M. Gandor
Najwięcej dla Znicza: Szumełda-Krzycki 13, Szymański 11, Weatherspoon 6.
Start: Łuszczewski 20, Sikora 17, Prostak 12, Prażmo 9, Aleksandrowicz 6, Szymański 3, Zalewski 2, Myśliwiec.