Koszykówka: Wikana-Start Lublin gorsza od lidera z Torunia (ZDJĘCIA)

Kibice pierwszoligowej Wikany-Startu Lublin, którzy w sobotę licznie stawili się w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli, byli świadkami wielkich emocji w starciu z SIDEn Toruń. Czerwono-czarni byli w starciu z liderem tabeli bliscy sprawienia niespodzianki, ale happy endu nie było. Doświadczony zespół gości wygrał po dogrywce 94:87, ale lublinianom należą się słowa pochwały.

Początek pierwszej kwarty należał do gości. Na szczęście miejscowi po kilku minutach doprowadzili do wyrównania i nawet prowadzili pięcioma punktami. W końcówce tej części spotkania ponownie do głosu doszli przyjezdni. W drugich 10-minutach SIDen utrzymał przewagę.

Po zmianie stron podopieczni Dominika Derwisza postawili strefę i zaczęli zmniejszać straty. Przed ostatnią kwartą przegrywali tylko jednym oczkiem. Gdy w końcówce po rzucie za trzy punkty Wojciecha Szawarskiego było 79:75 dla Wikany-Startu wydawało się, że lublinianie zainkasują kolejny komplet punktów. Goście zdołali jednak doprowadzić do dogrywki.

W niej to już oni mieli lekką przewagę i po ciężkim boju wywieźli z Lublina dwa oczka.

Wikana-Start Lublin – SIDen Toruń 87:94 (19:27, 16:15, 20:14, 24:23, 8:15d)
Wikana-Start: Mordzak 23 (5), Szawarski 16 (3), Marcel Wilczek 15, Pełka 11 (2), Czujkowski 7 oraz Michalski 7 (1), Kowalski 3 (1), Sikora 3 (1), Wiśniewski 2
SIDEn: Bochno 15 (2), Jarecki 13 (2), Lisewski 11, Perka 11 (1), Żytko 7 (1) oraz Stępień 5 (1), Łukasz Wilczek 8 (2), Wojdyła 14 (2), Djurić 8 (2), Śmigielski 2