Koszykówka: Wikana-Start Lublin przegrała 72:82 ze Śląskiem we Wrocławiu

Koszykarzom pierwszoligowej Wikany-Startu Lublin nie udało się sprawić niespodzianki w starciu z głównym kandydatem do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Podopieczni Dominika Derwisza w pierwszym meczu fazy play-off przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem 72:82. W niedzielę (godz. 20.15) drugie starcie obydwu ekip, również we Wrocławiu. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Lublinianie jechali do Wrocławia na pożarcie, chociaż podkreślali, że zagrają na luzie i stać ich na nawiązanie równorzędnej walki z wielokrotnym mistrzem Polski. I faktycznie czerwono-czarni nie mają się czego wstydzić. Przed dwie kwarty toczyli wyrównaną walkę. W trzecich dziesięciu minutach uwidoczniła się przewaga gospodarzy, którzy wygrali tą część meczu trzynastoma oczkami. Lublinianie próbowali odrobić straty w kolejnej odsłonie spotkania, lecz miejscowi nie pozwoli wydrzeć sobie zwycięstwa.

Śląsk Wrocław - Wikana-Start Lublin 82:72 (15:14, 22:21, 27:14, 18:23)
Śląsk: Kikowski 22 (4x3), Flieger 14 (3x3), Ochońko 11, Gabiński 6 (1x3), Sulima 5 oraz Hyży 14, N. Kulon 5, Diduszko 5.
Wikana-Start: Kowalski 18 (2x3), Celej 11, Ł. Wilczek 11, Czujkowski 8, Ciechociński 2 oraz Szymański 12, Łuszczewski 10 (1x3), Sikora 0.