Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykówka: Wikana-Start Lublin rozgromiła Stal Ostrów (ZDJĘCIA)

tob
Wikana-Start Lublin rozegrała w środowy wieczór jedno z lepszych spotkań w tym sezonie i rozbiła 79:56 niedawnego wicelidera pierwszej ligi Stal Ostrów Wielkopolski. Lublinianie zwyciężyli bardzo wysoko dzięki konwekwentnej grze w defensywie, która funkcjonowała idealnie w drugiej połowie.

- Na pewno możemy być zadowoleni z tego, co pokazaliśmy w obronie. Takiej właśnie gry oczekuję w każdym meczu - mówił trener Dominik Derwisz. - Byliśmy zgranym zespołem, tak w ataku, jak i w defensywie. Do przerwy nie mogliśmy być pewni zwycięstwa, bo osiem punktów przewagi nie dawało nam tej pewności, jednak po zmianie stron wszystko zostało rozstrzygnięte. To był naprawdę dobry mecz - dodał Michał Sikora.

Klasą dla siebie byli doświadczeni zawodnicy. Tomasz Celej rządził w ataku; zdobył 25 punktów. Tylko pięć oczek mniej rzucił Przemysław Łuszczewski, który dodatkowo popisywał się niezwykłą walecznością.

Niezbyt korzystne były dla Startu wyniki pozostałych meczów środowej kolejki. Wygrywali bowiem jego główni kontrkandydaci do czołowej "ósemki".

Wikana-Start Lublin - Stal Ostrów Wielkopolski 79:56 (23:17, 16:14, 21:10, 19:15)
Widzów:
350
Sędziowali:Bartłomiej Wojdak, Jakub Kotulski, Michał Szybisty
Start: Celej 25, Łuszczewski 20, Szymański 14, M. Wilczek 10, Sikora 6, Ł. Wilczek 4, Kowalski, Marciniak, Ciechociński.
Stal: Matczak 13, Kałowski 12, Żurawski 10, Szawarski 5, Dymała 5, Olejnik 5, Kaczmarzyk 4, Dębski, Chmielarz.