18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykówka: Wikana-Start Lublin zdecydowanie lepsza od Astorii Bydgoszcz (ZDJĘCIA)

Koszykarze pierwszoligowej Wikany-Startu Lublin w swoim ostatnim tegorocznym spotkaniu przed własną publicznością nie dali szans Astorii Bydgoszcz. W sobotę, podopieczni Dominika Derwisza pokonali przeciwników 70:54, a ich zwycięstwo ani na moment nie było zagrożone. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był lublinianin Marcel Wilczek, autor 14 punktów.

Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, ale w ich wykonaniu były to miłego złego początki. W kolejnych minutach inicjatywa należała do gospodarzy, którzy wygrali pierwszą kwartę 21:18. Następne dziesięć minut to popis Wojciecha Szawarskiego i spółki. Lublinianie schodzili do szatni prowadząc 40:23. W trzeciej kwarcie miejscowi jeszcze bardziej powiększyli przewagę, którą goście troszeczkę zniwelowali w ostatniej odsłonie spotkania.

21 grudnia na koniec tegorocznych zmagań czerwono-czarni zmierzą się na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Wikana-Start Lublin – Astoria Bydgoszcz 70:54 (21:18, 19:5, 15:10, 15:21)
Wikana-Start: Wilczek 14, Pełka 12, Szawarski 10, Michalski 10, Czujkowski 8, Kowalski 7, Sikora 5, Mordzak 4, Hałas, Kaczmarski, Wiśniewski
Astoria: Bierwagen 12, Robak 10, Laydych 10, Barszczyk 7, Milczyński 6, Lewandowski 4, Obarek 4, Szyttenholm 1, Kowalewski, Małgorzaciak