Koszykówka: Wygrana AZS UMSC Lublin na inuaugurację sezonu

Koszykarki pierwszoligowego AZS UMCS Lublin od zwycięstwa rozpoczęły sezon 2012/13. W sobotę podopieczne Sławomira Depty pokonały na wyjeździe KS JAS FBG Sosnowiec 61:46.

Początek spotkania należał do miejscowych. Koszykarki z Sosnowca wygrały dwie pierwsze kwarty i pierwsza połowa meczu zakończyła się ich wygraną 35:22. Po zmianie stron na parkiecie dominowały już lublinianki, które w trzeciej kwarcie rozgromiły rywalki 22:3, a ostatnią część potyczki wygrały 17:8.

KS JAS FBG Sosnowiec - AZS UMCS Lublin 46:61 (20:13, 15:9, 3:22, 8:17)
JAS FBG Sosnowiec: Biernacka 0, Jaworska 4, Kosczielny 0, Stawowska 19 (4x3), Łodygowska 5, Rutkowska 2, Kaczor 7 (1x3), Sikora 0, Kosałka 0, Szelwicka 9
AZS UMCS: Trzeciak 17 (1x3), Dąbkowska 11, Hajduk 14 (3x3), Kasperska 0, Cybulak 13 (1x3), Karczmarczyk 0, Buczak 4, Smoleń 0, Szczęśniak 2, Goźdź 0.