Koszykówka: Wysoka porażka Wikany-Startu (ZDJĘCIA)

Tomasz Biaduń
Wikana-Start Lublin będzie chciała jak najszybciej zapomnieć o niedzielnym meczu ze Spójnią Stargard Szczeciński. Lublinianie zaliczyli bardzo wysoką porażkę 56:79.

O wyniku przesądziła głównie trzecia kwarta, gdy gospodarzy dopadła ogromna niemoc. Lublinianie zdobyli w niej zaledwie pięć oczek, stracili 22 i losy meczu zostały w praktyce przesądzone.

Trudno szukać dobrych stron w tak słabym spotkaniu, jednak można spróbować. W pierwszej kwarcie i na początku czwartej Start zaliczał dobre serie punktowe. Ta pierwsza dała im jedyne prowadzenie w spotkaniu, druga natomiast pozwoliła na moment odzyskać nadzieję na końcowy sukces.

Tylko na moment, bowiem trener Spójni szybko wziął przerwę na żądanie, po której jego gracze opanowali sytuację i ostudzili zapędy Startu.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Tomasz Celej. Daleko mu było jednak do formy z Krosna, gdzie zdobył 30 punktów. W niedzielny wieczór skrzydłowy zaliczył dwanaście oczek.

Wikana-Start Lublin - Spójnia Stargard Szczeciński 56:79 (15:22, 21:22, 5:22, 15:13)