Koszykówka: Zaskoczenia nie było. Start przegrał w Zgorzelcu

DH
Nie sprawili niespodzianki koszykarze Startu Lublin w Zgorzelcu. Podopieczni Pawła Turkiewicza przegrali z przebudowanym wicemistrzem Polski PGE Turowem 66:76.

Tym razem Start, dla odmiany, bardzo dobrze rozpoczął mecz. Lublinianie szybko uderzyli na wicemistrza i w pierwszej kwarcie szli z gospodarzami łeb w łeb, wychodząc nawet na prowadzenie. Otwierające dziesięć minut zakończyło się tylko nieznaczną wygraną koszykarzy Piotra Ignatowicza i zdawało się, że przyjezdni wcale nie stoją na straconej pozycji.

W drugiej kwarcie Start ponownie podjął walkę ze zgorzelczanami, ale sił starczyło zaledwie na pięć minut równej potyczki. Wraz z upływem czasu wicemistrzowie zyskiwali coraz większą przewagę. W końcówce drugiej części lublinianie zostali całkowicie zdominowani i było już właściwie po meczu. W pewnym momencie Turów odskoczył na aż 20 punktów.

Choć zawodnicy z Koziego Grodu ambitnie walczyli o niwelowanie strat i wygrali nawet trzecią kwartę, o wygraną było już niezwykle trudno. Dobrze dysponowany Turów kontrolował boiskowe wydarzenia i spokojnie dowiózł zwycięstwo do końca.

PGE Turów Zgorzelec - MKS Start Lublin 76:66 (18:16, 24:15, 15:16, 19:19)

PGE Turów Zgorzelec: Novak 21, Harris 17, Karolak 9, Dillon 7, Kostrzewski 7, Niedźwiedzki 7, Dylewicz 4, Tatum 4.
MKS Start Lublin: Chumakov 14, Salamonik 12, Kellogg 11, Poole 10, Trojan 7, Grzeliński 5, Czujkowski 3, Jackson 2, Małecki 2.