Krawczyk i Łoś stawali na podium w zapaśniczym turnieju Grand Prix of Spain

Mariusz Łoś (Agros Zamość) stanął na podium w Madrycie
Mariusz Łoś (Agros Zamość) stanął na podium w Madrycie Karol Wiśniewski
Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm) oraz Mariusz Łoś (Agros Zamość) wywalczyli brązowe medale podczas międzynarodowego, silnie obsadzonego turnieju zapaśniczego w stylu wolnym i klasycznym - Grand Prix of Spain, rozegranego w miniony weekend (9-10 lipca) w stolicy Hiszpanii Madrycie.

Chełmianka, brązowa medalistka tegorocznych mistrzostw Europy seniorów z niemieckiego Dortmundu rywalizowała w kategorii 55 kg, stając po raz kolejny na podium prestiżowych zawodów w 2011 roku. W wadze tej triumfowała Kanadyjka Tonya Verbeek, pokonując w pojedynku finałowym reprezentantkę Włoch Simonę Corbani.

Klasyk Mariusz Łoś walczył również w wadze 55 kg, pokazując się po raz kolejny w tym roku z bardzo dobrej strony. Bezkonkurencyjny w tej kategorii okazał się Ivan Tatarinow z Rosji, wygrywając w finale z Hiszpanem Joaguinem Martinezem.

Reprezentacja Polski wywalczyła w Madrycie aż 14. medali, w tym trzy złote. Swoje finałowe walki wygrali Edward Barsegjan (Cartusia Kartuzy), który w kategorii 60 kg pokonał Romana Amoyana z Armenii, Iwona Matkowska (Agros Żary) w kategorii 48 kg, wygrywając z Niemką Jaguelin Schellin oraz Agnieszka Wieszczek-Kordus (Grunwald Poznań) w wadze 72 kg, zwyciężając Annabel Ali z Kamerunu.

Warto przypomnieć, że trenerem kadry polskich zapaśniczek jest lublinianin Jan Godlewski, natomiast reprezentacji klasyków Ryszard Wolny. Biało-czerwoni po zawodach zostaną jeszcze kilka dni na zgrupowaniu w Hiszpanii, a powrót do Polski planowany jest 15 lipca.