MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kto będzie rządził w gminach i miastach powiatu chełmskiego? Gdzie będzie druga tura?

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Na kogo postawili mieszkańcy powiatu chełmskiego? Znamy już oficjalne wyniki PKW z poszczególnych gmin. Były niespodzianki. Niektórzy rywalizować będą w drugiej turze wyborów.

Tak głosowali mieszkańcy powiatu chełmskiego

W większości gmin powiatu chełmskiego mieszkańcy wybrali tych samych wójtów. Druga tura odbędzie się w miastach Rejowiec Fabryczny i Siedliszcze oraz w gminach: Białopole i Sawin. Nowych wójtów będziemy mieć w Dubience, Rudzie-Hucie ( poprzedni wójt przeszedł na emeryturę) oraz w Wierzbicy.

W gminie Chełm mieszkańcy zdecydowanie opowiedzieli się za dotychczasowym wójtem Wiesławem Kociubą, na którego głosowało 80,9 proc. wyborców. Rywalizująca z nim Katarzyna Lewandowska uzyskała 19,10 proc. głosów.

W gminie Dorohusk również zwyciężył dotychczasowy wójt Wojciech Sawa uzyskując 63,66% głosów wyborców. Jego konkurentka Paulina Suchań zdobyła natomiast 36,34% głosów.

W gminie Dubienka nowym wójtem został Michał Koziński – 53,23 porc. głosów. Na drugim miejscu znalazł się Dariusz Sułkowski z wynikiem 27,75% głosów, a na trzecim miejscu znalazła się dotychczasowa wójt Krystyna Deniusz-Rosiak, na którą zagłosowało 19,02% mieszkańców.

W gminie Kamień zdecydowanie wygrał dotychczasowy wójt Dariusz Stocki – 70,85 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasował się Michał Mazurek - z wynikiem 29,15 proc. głosów.

W gminie Leśniowice bezkonkurencyjna okazała obecna wójt Joanna Jabłońska - 81,30 proc. głosów. Jej kontrkandydat Grzegorz Dudczak otrzymał 18,70 proc. głosów.

W Rejowcu burmistrzem ponownie został Tadeusz Górski, który otrzymał 50,3 proc głosów, pokonując niewielką przewagą głosów kontrkandydata Sebastiana Brzyszkę , na którego głosowało 49,18 proc wyborców.

W gminie Rejowiec Fabryczny świetny wynik osiągnął dotychczasowy, wieloletni wójt Zdzisław Krupa, na którego głosowało - 80,32 proc wyborców .Jego kontrkandydatka, Emilia Ignatowicz-Steć otrzymała 19,68 porc. głosów.

W gminie Ruda-Huta nowym wójtem został Jarosław Walczuk (dotychczasowy zastępca wójta) – 57,79 proc. głosów. na drugim miejscu znalazł się Ryszard Zygmunt Sosiński, na którego zagłosowało 18,44 proc. wyborców. Na trzecim - z wynikiem 8,53% - Czesław Tomasz Anasiewicz. Na czwartym - Edyta Aneta Żerebecka - 7,87 proc. tuż za nią z podobnym wynikiem Katarzyna Monika Sitarz - 7,37 proc głosów.

W gminie Wierzbica nowym wójtem została Anna Flisiuk, która zdobyła – 59,01 proc. głosów wyborców, pokonując dotychczasową wójt Bożenę Deniszczuk, która otrzymała - 40,99% wyborców.

W gminie Wojsławice ponownie samorządem kierował będzie Henryk Gołębiowski , który zdobył 55,65 proc. głosów. Na Jolantę Jabłońską zagłosowało 24,60 proc wyborców, a na Tomasza Błażuckiego 19,74 proc wyborców.

W gminie Żmudź na stanowisku wójta pozostała Edyta Niezgoda, którą poparło – 64,24 proc. wyborców. Drugie miejsce zajął Paweł Zdunek, który otrzymał 23,29 proc. głosów, trzecie - Mariusz Łaszkiewicz - 6,65 proc. głosów, a Mateusz Świetlicki znalazł się na czwartej pozycji- 5,79 proc. głosów.

Tutaj będzie druga tura wyborów

Druga tura wyborów będzie: w mieście Rejowiec Fabryczny, gdzie zmierzą się - obecny burmistrz Stanisław Bodys – 40,97 proc. głosów i Gabriel Adamiec – 36,95 proc. głosów. Dogrywka będzie w mieście Siedliszcze, tutaj obecny burmistrz Hieronim Zonik – 42,9 proc. rywalizować będzie z Joanną Bartnik – 38,35proc. Z kolei w gminie Białopole o fotel wójta powalczą: Aneta Radomska - 35,71proc. i Adam Albiniak – 29,95 proc. Natomiast w gminie Sawin obecny wójt Dariusz Ćwir - 40,21 proc. rywalizować będzie z Agnieszką Dąbrowską, która zdobyła 42,62 proc. poparcia.

Druga tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia.
[/b]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski