Laur Lubelskiego Koziołka: Karolina Zygo (Olimpia Lublin) została najlepszą zawodniczką 3. rundy

Karolina Zygo (Olimpia Lublin) prezentuje znakomitą formę w tegorocznym sezonie
Karolina Zygo (Olimpia Lublin) prezentuje znakomitą formę w tegorocznym sezonie archiwum klubu
Karolina Zygo z Olimpii Lublin została najlepszą zawodniczką 3. rundy zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka edycji 2012, które w sobotę, 19 maja rozegrano na 25-metrowym basenie MOSIR Bystrzyca w Lublinie.

16-letnia podopieczna trenera Sławomira Pliszki w swoich dwóch najlepszych startach zgromadziła 1155 pkt pkt., za występy na dystansach 100 m stylem motylkowym (1.07,62 - 539 pkt.) i 200 m stylem zmiennym (2.26,41 - 616 pkt.).

Drugi w klasyfikacji punktowej open był Jakub Wiak z UKS 23 Olimpijczyk Lublin (1104 pkt.), natomiast na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Adrian Aleksandrowicz ze Skarpy Lublin (1101 pkt.).

Podczas uroczystego otwarcia lubelskich zawodów - Juliusz Szajnocha, dyrektor wydziału sportu Urzędu Miasta Lublin, wręczył wyróżnienia dla Adama Dubiela (MTP Lublinianka) za wybitne osiągnięcia w pływaniu oraz Karoliny Zygo i Jana Świtkowskiego (Skarpa Lublin), za niedawne zdobycie kwalifikacji na mistrzostwa Europy juniorów, które odbędą się w belgijskiej Antwerpii.