Strona Zdrowie24 Strona Zdrowie24
  Lekarze walczą w szpitalu o zdrowie Stana Borysa

  Lekarze walczą w szpitalu o zdrowie Stana Borysa

  Paweł Gzyl

  Dziennik Polski 24

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Lekarze walczą w szpitalu o zdrowie Stana Borysa

  ©Slawomir Mielnik

  Stan Borys trafił w ciężkim stanie do szpitala. Lekarze zdiagnozowali udar u 77-letniego piosenkarza.
  Lekarze walczą w szpitalu o zdrowie Stana Borysa

  ©Slawomir Mielnik

  Stan Borys poczuł się źle tuż przed minionym weekendem. Poinformował o tym swego przyjaciela – a ten zadzwonił po karetkę pogotowia. Ratownicy zabrali piosenkarza z jego mieszkania do szpitala. Lekarze od razu przeprowadzili niezbędne badania i zdiagnozowali udar.

  W tym samym czasie z Nowego Jorku do Warszawy przyleciała partnerka wokalisty – Anna Maleady. Para mieszka na stałe w USA, ale ma też mieszkanie w stolicy Polski.

  – Jestem cały czas przy Stanie. Mam nadzieję, że najgorsze już za nami. Walczyliśmy o jego życie, a teraz walczymy o zdrowie. Dziękujemy wszystkim za ciepłe słowa i myśli - mówi w „Super Expressie” Anna Maleady.

  Stan Borys nadal przebywa w szpitalu i poddawany jest kolejnym badaniom, które mają dokładnie zdiagnozować przyczynę jego złego stanu zdrowia. Piosenkarz nadal jest bardzo osłabiony i nie wstaje z łóżka. Jest jednak świadomy i mówi, że poczuł się źle ze względu na... smog w Warszawie.

  - Stan miał zaplanowanych 13 koncertów, które natychmiast musiałam odwołać. Występy zaplanowane były dla publiczności w USA i Kanadzie. Dosłownie dzień przed jego wylotem zabrała go karetka. Na szczęście nie wsiadł do samolotu, bo to mogłoby skończyć się tragicznie - mówi partnerka Stana Borysa w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

  Stan Borys rozpoczynał swą wokalną działalność pod koniec lat 50. w Rzeszowie. Wielką sławę zdobył jednak dopiero w połowie następnej dekady na fali popularności big-bitu w Polsce. Był współtwórcą grupy Blackout, a potem śpiewał w formacji Bizony.

  Solową działalność rozpoczął w 1969 roku. Jego sztandarowym przebojem stała się wtedy „Jaskółka” – prostest-song stawiany niemal na równi z „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Borys podobnie jak jego muzyczny kolega prezentował wtedy specyficzny image – nosił długie włosy i ubierał się czarno.

  W 1975 roku wyjechał do Ameryki i mieszkał najpierw w USA, a potem w Kanadzie. Do Polski wrócił w 2004 roku, dzieląc jednak swój czas między Warszawę a Nowy Jork.

  POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:  FLESZ: Prezes PiS nagrany. Czy ta afera pogrąży błąd?  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  JASKÓŁKA

  777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  DZIWNY TEN SWIAT CORAZ BARDZIEJ DZIWNIEJSZY

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  i kurier nie pisze o niej

  sąsiad (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  moją sąsiadkę dużo młodszą w ciężkim stanie karetka do szpitala

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Slepy los.

  Krakauer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  To b. przykra wiadomosc, tym bardziej ze, Stan byl oredownikiem zdrowego trybu zycia i aktywnosci fizycznej. Trzymal sie swietnie. Jak jednak widac z przeznaczeniem nie wygramy. Serdecznie...rozwiń całość

  To b. przykra wiadomosc, tym bardziej ze, Stan byl oredownikiem zdrowego trybu zycia i aktywnosci fizycznej. Trzymal sie swietnie. Jak jednak widac z przeznaczeniem nie wygramy. Serdecznie wspolczuje i zycze powrotu do zdrowia..zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  młodość mija

  dziadek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  no musiał się trzymać mocno mając tak dużo młodszą młodą babę, niestety mimo wszystko z wiekiem pomimo dbania wszystkie "mięśnie" wiotczeją. Biedaczysko tyle koncertów i odwołanie i kasa uciekła a...rozwiń całość

  no musiał się trzymać mocno mając tak dużo młodszą młodą babę, niestety mimo wszystko z wiekiem pomimo dbania wszystkie "mięśnie" wiotczeją. Biedaczysko tyle koncertów i odwołanie i kasa uciekła a młoda kibitka jej potrzebujezwiń

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »