Lekkoatleci z klubów województwa lubelskiego z kolejnymi medalami mistrzostw Polski seniorów

szupti
(Krzysztof Hołub z AZS UMCS Lublin został w świetnym stylu mistrzem Polski seniorów w biegu na 400 n przez płotki, ustanawiając czasem 49,78 s. swój nowy rekord życiowy) pzla/Tomasz Kasjaniuk
Za nami drugi dzień mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce, które w czwartek rozpoczęły się w Gorzowie Wielkopolskim. Przedstawiciele królowej sportu z klubów województwa lubelskiego do siedmiu medali zdobytych w pierwszym dniu zmagań, w piątek dorzucili cztery kolejne krążki.

Świetnie zaprezentował się Krzysztof Hołub z AZS UMCS Lublin, który podobnie jak rok temu w Suwałkach zdobył złoty medal w biegu na 400 m przez płotki. Podopieczny trenera Grzegorza Hołuba na ostatnich metrach wyraźnie wyprzedził rywali, pokonując linię mety w czasie nowego rekordu życiowego - 49,78 s. Drugie miejsce zajął Jakub Olejniczak z Wieliczanki Wieliczka (50,34 s.), a trzecie Sebastian Urbaniak z Vectry Włocławek (50,66 s.).

Po tytuł wicemistrzyni Polski w konkursie rzutu młotem sięgnęła z kolei Malwina Kopron z Wisły Puławy, uzyskując w swojej najlepszej, trzeciej próbie rezultat 70,54 m. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Aleksanda Śmiech z Agrosu Zamość, posyłając młot na odległość – 69,26 m.

Długo rozkręcała się w konkursie Anita Włodarczyk z AZS-AWF Katowice. Na półmetku zmagań była dopiero czwarta, ale w piątej próbie uzyskała wynik 70,91 m i nie oddała już prowadzenia do końca. Włodarczyk po pięciu latach przerwy wróciła na fotel mistrzyni Polski.

Wicemistrzami Polski w męskiej sztafecie 4x100 m zostali ponadto reprezentanci AZS UMCS. Lublinianie pobiegli w składzie: Jakub Lempach, Patryk Krupa, Jakub Chmiel i Łukasz Żak, osiągając na mecie wynik 40,17 s. Lubelski team przegrał o zaledwie 0,01 s. z zespołem AZS-AWF Katowice (40,16 s.). Trzecie miejsce przypadło zaś sztafecie Stali LA Ostrów Wielkopolski (40,53 s.).

Lekkoatleci z województwa lubelskiego po dwóch dniach rywalizacji mają na koncie jedenaście medali (cztery złote, trzy srebrne i cztery brązowe).