Lekkoatleci z województwa lubelskiego stawali na podium podczas 48. Memoriału Józefa Żylewicza - Grand Prix Gdańska

Karol Hoffmann (AZS UMCS Lublin) legitymuje się rekordem życiowym w trójskoku - 17,16 m (Amsterdam, 2016) lozla.pl
Lekkoatleci z klubów województwa lubelskiego 9-krotnie stawali na podium podczas 48. Memoriału Józefa Żylewicza, który w sobotę został rozegrany w Gdańsku. Był to jeden z ostatnich sprawdzianów formy przed mistrzostwami Polski seniorów, które pod koniec sierpnia odbędą się we Włocławku.

Daria Zabawska (AZS UMCS Lublin) triumfowała w rzucie dyskiem. Najdalej rzuciła w szóstej kolejce, posyłając dysk na odległość 55,20 m. Drugie miejsce w tej konkurencji zajęła Karolina Urban z AZS-AWFiS Gdańsk (54,69 m), a trzecie Maja Ślepowrońska z AZS-AWF Warszawa (44,73 m).

Drugie lokaty wywalczyli natomiast koledzy klubowi Zabawskiej: Karol Hoffmann w trójskoku (16,18 m), Szymon Żywko w biegu na 1500 m (3.45,50), Sebastian Łukszo w pchnięciu kulą (18,63 m) oraz Oskar Stachnik w rzucie dyskiem (57,44 m). Pierwszy z nich okazał się gorszy tylko od Adriana Świderskiego ze Śląska Wrocław (16,25 m), Żywko musiał uznać jedynie wyższość Mateusza Kuchmana z MKS-MOSM Bytom (3.45,37), Łukszo przegrał tylko z aktualnym wicemistrzem Europy seniorów - Konradem Bukowieckim z AZS UWM Olsztyn (20,09 m), a Stachnik z Bartłomiejem Stojem z AZS KU Politechniki Opolskiej Opole (63,72 m). Podium w kuli i dysku uzupełnił kolejny zawodnik AZS UMCS - Szymon Mazur, osiągając odpowiednio rezultaty 17,99 m i 49,27 m.

‒ Czuję się bardzo dobrze i myślę, że był to dobry trening przed mistrzostwami Polski. Tydzień temu wróciłem z obozu. Dlatego uważam, że moja aktualna dyspozycja to dopiero początek, a na mistrzostwach uda się zrobić duże show. Zawsze stawiam sobie wysokie cele, dlatego pojadę na nie z myślą o najwyższych miejscach na podium ‒ zapowiada Szymon Żywko, biegacz AZS UMCS.

W biegu na 100 m drugie miejsce wywalczył Przemysław Adamski z Agrosu Zamość (10,67), który uległ tylko Adrianowi Brzezińskiemu z MKL Toruń (10,56). Trzeci był zaś Mateusz Grzelak z MUKS Płock, który stracił do zamościanina jedną setną sekundy. Adamski uplasował się ponadto tuż za podium w biegu na dystansie 200 m, pokonując linię mety w czasie 21,45.

Z kolei w biegu na dystansie 3000 m trzecia lokata przypadła Marioli Stasiewicz z Żaka Biała Podlaska, która wynikiem 9.27,12 ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Bialczanka przegrała z Sylwią Indeką z LKS Pszczyna (9.13,87) oraz Moniką Jackiewicz z MKL Szczecin (9.26,52).

W biegu na 400 m wystartował duet AZS UMCS Cezary Mirosław i Maciej Hołub. Pierwszy z nich był czwarty (47,52), natomiast Hołub został sklasyfikowany na piątej pozycji (47,59).

Radość kibiców była ogromna. Zobacz zdjęcia trybun lubelskie...