Lekkoatletyka: Karolina Gronau (Start Lublin) triumfowała w halowym mityngu w Spale

Karolina Gronau (Start Lublin) uzyskała w Spale swój najlepszy tegoroczny rezultat Karol Wiśniewski
Udostępnij:
28-letnia Karolina Gronau (Start Lublin) triumfowała w konkursie skoku wzwyż kobiet podczas 3. halowego mityngu PZLA w lekkiej atletyce. Impreza rozegrana została w sobotę (18 lutego), w spalskim Ośrodku Przygotowań Olimpijskich.

Zawodniczka Startu pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,85 m, uzyskując wynik lepszy o 5 cm, aniżeli w podobnej imprezie rozegranej przed tygodniem (2. mityng PZLA, Spała). Dodajmy, że lublinianka była również bardzo blisko pokonania kolejnej wysokości - 1,90 m.

Jest to bardzo dobry prognostyk przed halowymi mistrzostwami Polski seniorów, które w najbliższy weekend (25-26 lutego), rozegrane zostaną również w spalskim obiekcie. Dodajmy, że wskaźnik PZLA na halowe mistrzostwa świata w tureckim Istambule (9-11 marca, 2012), wynosi 1,93 m. Przypomnijmy też, że w 2010 roku Karolina Gronau została halową mistrzynią Polski seniorek, natomiast w ubiegłym roku nie startowała w halowym czempionacie seniorów. W 2011 roku została zaś mistrzynią Polski seniorek na stadionie (Bydgoszcz), zdobywając zresztą swoje trzecie złoto w karierze w MP seniorów.

W sobotnim mityngu w Spale wystartował również Maksym Sypniewski z AZS AWF Biała Podlaska, plasując się na drugim miejscu w konkursie trójskoku. 21-letni bialczanin skoczył na odległość 15,17 m, uzyskując swój najlepszy rezultat w trzeciej serii skoków. W konkursie triumfował Adrian Świderski ze Śląska Wrocław (16,10 m), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Jakub Daroszewski z BKS Bydgoszcz (15,08 m).

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.