Lekkoatletyka: Paweł Szostak wicemistrzem Polski w biegu na dystansie 3000 m

Paweł Szostak (Unia Hrubieszów) pokazał klasę podczas halowych MP juniorów
Paweł Szostak (Unia Hrubieszów) pokazał klasę podczas halowych MP juniorów Marek Kitliński
Paweł Szostak z Unii Hrubieszów zdobył srebrny medal na dystansie 3000 m w rywalizacji juniorów podczas halowych MP juniorów (U-20) oraz juniorów młodszych (U-18) w lekkiej atletyce. Impreza w czwartek, 26 stycznia rozpoczęła się w spalskim Ośrodku Przygotowań Olimpijskich

19-letni hrubieszowianin pokonał linię mety w czasie 8.33,58, ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Mistrzem Polski w tej konkurencji został Szymon Kulka z ULKS Lipinki (8.14,39). Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Andrzej Rogiewicz z LKS Zantyr Sztum (8.34,92).

Na 11. miejscu sklasyfikowany został Kamil Sikora z Tomasovii Tomaszów Lubelski, uzyskując rezultat 8.59,63.