Lekkoatletyka: Rafał Nowak ze Spartana Lublin zdobył złoto w Kayseri

Rafał Nowak to jeden z najbardziej utytułowanych lekkoatletów Spartana
Rafał Nowak to jeden z najbardziej utytułowanych lekkoatletów Spartana archiwum zawodnika
Rafał Nowak ze Spartana Lublin wywalczył złoty medal w biegu na dystansie 1500 m podczas 8. mistrzostw Europy niesłyszących w lekkiej atletyce. Impreza rozgrywana jest od poniedziałku (11 lipca) w tureckim Kayseri.

36-letni Nowak pokonał linię mety w czasie 3.56,96, wyprzedzając reprezentantów Rosji Aleksieja Silajewa (3.59,46) oraz Aleksieja Sobina (4.05,36).

W konkursie rzutu młotem mężczyzn na najniższym stopniu podium, stanął natomiast jego kolega klubowy - Piotr Dragan. Młociarz lubelskiego Spartana, podopieczny trenera Izydora Wiejaka uzyskał rezultat 44,14 m. Mistrzem Europy został Rosjanin Maxim Bgan, który wynikiem 57,97 m ustanowił nowy rekord Europy. Tytuł wicemistrzowski zdobył Ukrainiec Oleksandr Berezhnyi (54,11 m).

Zawody zakończą się w sobotę (16 lipca).