Lekkoatletyka: Srebrny medal Alicji Wrony z SKB Kraśnik

Trener Marian Sarna ze swoją podopieczną Alicją Wroną
Trener Marian Sarna ze swoją podopieczną Alicją Wroną Paweł Szymański
Alicja Wrona z SKB Kraśnik wywalczyła srebrny medal w biegu na dystansie 300 m podczas Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego w lekkiej atletyce, który w miniony weekend rozegrany został w Kielcach. Impreza nazywana jest inaczej mistrzostwami Polski (U-16).

Kraśniczanka pokonała linię mety w czasie nowego rekordu życiowego (40,50). Poprzednie najlepsze osiągnięcie na tym dystansie podopiecznej trenera Mariana Sarny wynosiło 41,12 (18 września 2011, Białystok). Złoty medal na kieleckim stadionie przypadł w udziale Karolinie Ciesielskiej z MUKS Płock (40,30), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Szczerbaczewicz z AZS UWM Olsztyn (41,09).

Alicja Wrona, wielka nadzieja kraśnickiej lekkiej atletyki, startowała również w finałowym biegu na dystansie 100 m, zajmując czwarte miejsce z czasem 12,27. Mistrzynią Polski na tym dystansie została Ewa Swoboda z UKS Czwórka Żory (11,97), wyprzedzając Weronikę Błażek z MMKS Gdańsk (12,20) oraz Karolinę Ciesielską z MUKS Płock (12,32).

Niewiele do medali zabrakło również innym biegaczom z Lubelszczyzny, bowiem miejsca tuż za podium wywalczyli: Michał Obel z AZS UMCS Lublin, w biegu na dystansie 600 m (1.27,42) oraz Michał Sobolewski z Żaka Biała Podlaska - na 2000 m (6.01,89). Piąta lokata w rzucie dyskiem o wadze 0,75 kg, przypadła natomiast Gabrieli Sokół z Wisły Puławy (37,17 m)

W kieleckich mistrzostwach wystartowało 589 młodych lekkoatletów (304. mężczyzn i 285. kobiet), reprezentujących kluby z całego kraju.