Lekkoatletyka. Trzynaście finałów drugiego dnia mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Tytuł dla Kaczmarek, Nowickiego i Włodarczyk

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Drugi dzień MP w lekkoatletyce w Gorzowie Wielkopolskim
Drugi dzień MP w lekkoatletyce w Gorzowie Wielkopolskim PAP/LECH MUSZYŃSKI
W drugim dniu mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim rozdano trzynaście kompletów medali. W najciekawszych konkurencjach czwartkowego dnia Natalia Kaczmarek obroniła tytuł w biegu na 400 m. Złote medale zdobyli również między innymi Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki w rzucie młotem. W skoku o tyczce wygrał Robert Sobera, który pokonał faworyta Piotra Liska.

W drugim dniu lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim poznaliśmy trzynastu najlepszych lekkoatletów w swoich konkurencjach. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Natalia Kaczmarek (bieg na 400 m), Wojciech Nowicki (rzut młotem) czy Anita Włodarczyk. Sensacje sprawił tyczkarz Robert Sobera, który pokonał Piotra Liska.

Obrona tytułu na 400 m

Kaczmarek trzeci raz z rzędu została mistrzynią Polski w biegu na 400 m. W Gorzowie Wielkopolskim triumfowała czasem 51,86. Na podium stanęły też Marika Popowicz-Drapała - 52,63 i Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka - 52,84.

- Spodziewała się że pobiegnę szybciej. Nie jestem wyczerpana. Chciałam wygrać i się udało, choć wiedziałam, że Marika jest mocna. Mistrzostwa Polski traktowałam trochę treningowo nie ujmując innym dziewczynom i randze zawodów

- powiedziała dla TVP Sport mistrzyni Polski.

Na trzecim miejscu podium stanęła Wyciszkiewicz-Zawadzka, która wraca po ciężkiej kontuzji.

- Wierzyłam, że do sportu uda mi się wrócić. Przygotowania zaczęłam bardzo późno. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy byli ze mną w tych trudnych momentach

- powiedziała brązowa medlaistka.

Nowicki lepszy od Fajdka

Wojciech Nowicki wynikiem 79,96 m wygrał konkurs rzutu młotem. Jego wielki rywal Paweł Fajdek rzucił 78,10 i zdobył srebrny medal. Trzeci był Dawid Piłat - 73,23 m.

- Szkoda, że nia udało się rzucić 4 cm dalej, bo byłoby 80 m. Tym startem kończymi bardzo trudny treningowy cykl

- powiedział triumfator.

Włodarczyk znowu złota

Mistrzyni olimpijska w rzucie młotem po raz dziesiąty została mistrzynią kraju. Rzuciła na odległość 70,91 m. Druga medalistka igrzysk olimpijskich Malwina Kopron - 70,54, a trzecia Aleksandra Śmiech - 69,26.

- Rywalizacja jest zacięta. Na tym etapie kariery jestem słabsza i zrównuję się z innymi zawodniczkami. Wszyscy chcą bić mistrza, ale tanio skóry nie sprzedam

- powiedziała Anita Włodarczyk.

Niespodzianka w skoku o tyczce

Mistrz Europy Robert Sobera (5,61) pokonał wicemistrza świata Piotra Liska (5,46) i mistrza świata Pawła Wojciechowskiego (5,46).

Jutro trzeci i ostatni dzień rywalizacji w mistrzostwach Polski w Gorzowie Wielkopolskim.