Lekkoatletyka: Zaręba i Nowak zdobyli brązowe medale w biegu na 800 m

Rafał Nowak dorzucił do swojej kolekcji kolejny medal
Rafał Nowak dorzucił do swojej kolekcji kolejny medal archiwum zawodnika
Lekkoatleci Spartana Lublin wywalczyli dwa brązowe medale podczas czwartego dnia 8. mistrzostw Europy niesłyszących. Impreza rozgrywana jest od poniedziałku (11 lipca) w tureckim Kayseri, natomiast zakończy się w sobotę (16 lipca).

Rafał Nowak zdobył brąz w biegu na dystansie 800 m (1.57,28), przegrywając z kolegą z reprezentacji Polski Michałem Kulpą (1.55,22) oraz Andrejem Andrejewem z Rosjii (1.57,13).

Edyta Zaręba stanęła również na najniższym stopniu podium w biegu na dystansie 800 m, pokonując linię mety w czasie 2.36,15. Trriumfowała Rosjanka Evgeniya Gurowa (2.21,86), przed Białorusinką Haliną Selivanavą (2.21,91).

Szósty w finale 200 m był ich kolega klubowy - Grzegorz Kotowski (22,46), natomiast na siódmej pozycji w biegu na 800 m uplasował się Mariusz Świszcz (2.00,92), reprezentujący również lubelski Spartan.