Lubartowianie udanie zainaugurowali zmagania w mistrzostwach Europy w taekwon-do. Zobacz zdjęcia

MKS Lewart AGS Lubartów
W hiszpańskiej La Nucii rozpoczęły się 35. Mistrzostwa Europy Seniorów i 26. Mistrzostwa Europy Juniorów w taekwon-do. Znakomicie w pierwszym dniu zmagań zaprezentowali się reprezentanci MKS Lewart AGS Lubartów, stając trzykrotnie podium.

W zmaganiach seniorów Marcin Wronowski, razem z kolegami z ekipy biało-czerwonych, zdobył złoty medal w konkurencji układów drużynowych. Lubartowianin został także wicemistrzem Starego Kontynentu w układach indywidualnych.

Z kolei jego koleżanka klubowa Oliwia Pietrzela, rywalizująca wśród juniorek, w swoim debiucie w mistrzostwach Europy, podobnie jak Marcin stanęła z koleżankami z kadry na najwyższym stopniu podium w konkurencji układów drużynowych.

– Od poprzednich mistrzostw Europy w Sarajewie minęły dwa lata, więc siłą rzeczy najwięcej roszad personalnych jest w kategorii juniorów. Ale sporo zmian mamy też w kadrze kobiet i mężczyzn w grupie seniorów – mówi Jarosław Suska, trener MKS Lewart AGS Lubartów, będący w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski.

W hiszpańskim czempionacie rywalizuje także duet innych przedstawicieli MKS Lewart AGS Lubartów - Zuzanna Gadzała i Jakub Gadzała oraz Natalia Olszak i junior Jakub Cieślak, reprezentujący barwy RSCT Radzyń Podlaski.

Polska ekipa po pierwszym dniu jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej, mając na koncie aż 19. krążków (10 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych). Jesienią 2019 roku w Sarajewie, stolicy Bośni i Hercegowiny, biało-czerwoni zdobyli 42 medale, w tym 10 złotych.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani