Lubelscy koszykarze rozgromili u siebie Akademię Koszykówki Legii Warszawa

Marcin Golianek
Koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin pewnie pokonali we własnej hali lidera swojej grupy ‒ Akademię Koszykówki Legii Warszawa 104:49, w meczu 10. kolejki rozgrywek I ligi grupy B. W składzie podopiecznych trenera Przemysława Łuszczewskiego, w sobotniej potyczce zobaczyliśmy kilku graczy z pierwszej drużyny Startu, rywalizującej w ekstraklasie. Najskuteczniejszy na parkiecie był Karol Obarek, który zdobył dla lublinian 19 pkt.

‒ Wiedzieliśmy, że AK Warszawa przyjedzie do nas w młodzieżowym składzie, bowiem ekipa ekstraklasowa ma turniej. My natomiast mieliśmy spore wsparcie ze Startu, a to dlatego, że trwa przerwa reprezentacyjna. Zatem zakładaliśmy, że mecz powinien być na naszą korzyść, ze względu na dużą przewagę fizyczną. Tak też się stało. Teraz czeka nas duży wysiłek, bo rozegramy bodajże pięć spotkań w piętnaście dni ‒ mówi Przemysław Łuszczewski, szkoleniowiec lubelskich koszykarzy.

Lublinianie znakomicie rozpoczęli sobotni pojedynek i po pierwszej kwarcie mieli już 23 oczka zaliczki (36:13). Po pierwszej połowie prowadzenie gospodarzy wzrosło do 42 punktów, a podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego, w pierwszych dwudziestu minutach gry zaaplikowali warszawianom aż 71 pkt., tracąc zaledwie 29. Losy meczu zostały więc przesądzone. Po zmianie stron lubelski zespół nie był już tak skuteczny, jednak powiększył jeszcze swoją, przewagę, gromiąc ostatecznie rywali 104:49.

‒ Zdawaliśmy sobie sprawę, że będziemy mieć posiłki z ekstraklasy. Zastanawialiśmy się przez moment czy może i rywale też po nie sięgną. Okazało się, że przyjechali bez graczy trenujących z pierwszą ekipą Legii. Dzisiaj naprzeciw nas wystąpił dużo młodszy zespół od nas, co było widać ‒ podkreśla Karol Obarek, zawodnik U!NB AZS UMCS Start Lublin.

U!NB AZS UMCS Start po siedmiu rozegranych meczach ma na koncie komplet siedmiu zwycięstw, plasując się na czwartym miejscu w tabeli grupy B I ligi. Liderem jest aktualnie Akademia Koszykówki Legii Warszawa (16 pkt.), wyprzedzając zespoły Sokoła Ostrów Mazowiecka (15 pkt.) oraz UKS Trójka Żyrardów (15 pkt.). Wszystkie trzy drużyny, które wyprzedzają lublinian zagrały jednak o dwa spotkania więcej od nich. Team trenera Przemysława Łuszczewskiego, kolejny mecz ma zaplanowany na wyjeździe 5 grudnia, a jego rywalem będzie ŁKS AZS UŁ SG Łódź.

U!NB AZS UMCS Start Lublin ‒ AK Legia Warszawa 104:49 (36:13, 35:16, 19:12, 14:8)
U!NB AZS UMCS Start: Obarek 19, Jeszke 17, Gospodarek 14, Pelczar 13, Borowski 10, Pszczoła 10, Szymański 8, Dziemba 7, Jaworski 6, Matysek, Wachowicz. Trener: Przemysław Łuszczewski