18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Lubelski Zespół Parlamentarny: Kabaciński oskarża Tokarską

DUN
Jedno z posiedzeń zespołu parlamentarnego
Jedno z posiedzeń zespołu parlamentarnego Małgorzata Genca
Udostępnij:
Członkowie Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego mieli współpracować dla dobra Lubelszczyzny, ale póki co nie mogą się dogadać, kto ma się spotykać z kim i kiedy. Michał Kabaciński, poseł Ruchu Palikota oskarża przewodniczącą Zespołu, Genowefę Tokarską z PSL, że nie informuje członków o ważnych spotkaniach. Posłanka zaprzecza i komentuje: - Takie zachowanie to tani populizm.

Lubelski Zespół Parlamentarny powstał w styczniu br. Pod inicjatywą podpisało się 27 posłów i sześciu senatorów czyli wszyscy z naszego województwa. Politycy zapowiadali, że będą wspólnie walczyć o ważne dla regionu sprawy.

Michał Kabaciński, poseł Ruchu Palikota, po raz kolejny zarzucił jednak, że zespół nie działa dobrze. - We wtorek będzie spotkanie z marszałkiem województwa i z kierownictwem spółek kolejowych. Ale zamiast całego Zespołu, ma w nim uczestniczyć tylko prezydium - poinformował oburzony. - Uzgadnialiśmy miesiąc temu że Zespół powinien spotkać się z marszałkiem. Ale o tym, że do rozmowy dojdzie, nie zostaliśmy poinformowani. Nie mogliśmy więc nawet przekazać kolegom z prezydium naszych pytań czy uwag na temat kolei -zaznaczył.

W skład prezydium wchodzi siedem osób (po jednej z każdej partii, także z RP, i Jan Łopata z PSL jako sekretarz). Przewodnictwo jest rotacyjne - na pierwsze pół roku objęła je Genowefa Tokarska. - To, że we wtorkowym spotkaniu weźmie udział tylko prezydium Zespołu, uzgodniliśmy wszyscy na ostatnim spotkaniu całej grupy. Nie ma potrzeby, żebyśmy w każdej sprawie spotykali się w gronie 33 osób - dziwi się zarzutom Tokarska.

Jej wersję potwierdza Adam Abramowicz z PiS, który zaznacza, że o spotkaniu wiedział - chociaż nie jest członkiem prezydium.

- To zaskakujące, że poseł Kabaciński wątpliwości komunikuje za pośrednictwem mediów, zamiast skontaktować się np. ze mną. Wysłał mi co prawda pismo ale w niedzielę po godz. 23. A już w poniedziałek poinformował dziennikarzy. Takie zachowania to z jego strony tani populizm. Bo chyba nie chodzi w nich o to, żeby naprawdę osiągnąć coś dla Lubelszczyzny - oceniła Tokarska.


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 11

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

a
as.
Ten Kabaciński to przerost formy nad treścią. Studencina przypadkiem dostał się do Sejmu i zachowuje się jakby miał 20 lat doświadczenia parlamentarnego. Zamiast pucować się co chwila w mediach niech zacznie rzetelnie pracować !!! Dosyć POPULIZMU chłopaczku
G
Gość
HOSPICJA – uniemożliwienie działania non-profit?
To już do tego doszło? Jakimi ludźmi musieli się stać nasi posłowie, aby zgodzić się z takim podejściem do HOSPICJÓW?
W tym - coraz częściej tak myślę! przeklętym chyba przez Boga kraju - JEDYNIE HOSPICJA ZAPEWNIAJĄ jako tako GODNE warunki U M I E R A N I A bardzo wielu ludziom, dzieciom - chorym na nieuleczalne choroby, BO ICH RODZIN na takie wydatki PO PROSTU NIE STAĆ... a jeżeli dają jakieś pieniądze – to przecież te pieniądze nie pokrywają rzeczywistych kosztów takiej opieki… albo są przeznaczane dla tych chorych, których rodzin nie stać na podobne wydatki…
A jakże BEZCENNY jest wkład SERCA, PRACY wielu młodych ludzi, wolontariuszy, którzy bez żadnych opłat SŁUŻĄ OPIEKĄ UMIERAJĄCYM w ich OSTATNICH CHWILACH ŻYCIA?

WY, NASI WŁADCY - chcecie to ZNISZCZYĆ?

Przecież DOSKONALE zdajecie sobie sprawę, że, kiedy hospicja i podobne organizacje zostaną zmuszone do działalności ZAROBKOWEJ - co najmniej 2/3 społeczeństwa Polski NIE BĘDZIE STAĆ na opłaty za opiekę nad śmiertelnie chorymi bliskimi, za specjalistyczną opiekę nad unieruchomionymi wiekiem i chorobami członkami rodziny...
Pytam - ile rodzin będzie wówczas stać na zapewnienie GODNYCH warunków, w których UMIERAJĄCY mają obecnie szansę spędzić ostatnie dni życia, otoczeni opieką paliatywną, fachową opieką lekarską, pielęgniarską - a taka opieka przecież KOSZTUJE DUŻE PIENIĄDZE - także i opieką płynącą z SERCA młodych ludzi - wolontariuszy? A przecież nawet i teraz miejsc w hospicjach jest TRAGICZNIE ZA MAŁO...
Miarą dojrzałej, wysokiej kultury społeczeństwa jest przede wszystkim jego stosunek do ludzi chorych na nieuleczalne choroby... do ludzi starych, bezradnych z powodu wieku, schorzeń...
Społeczności, które NIE POTRAFIĄ czy NIE CHCĄ udzielić tym ludziom wszelkiej możliwej pomocy, opieki - są niegodne ani wyznawanej wiary, ani szacunku, ani istnienia. Bo są zdegenerowane moralnie.
Od chwili, kiedy wprowadzono 1% z podatków na podobne cele - za każdym "pitem" przeznaczam ten właśnie 1% ze swoich podatków NA HOSPICJA właśnie - bolejąc, że tak mało mogę... z racji wieku, kondycji, marnych zarobków i sytuacji rodzinnej... teraz nawet taką pomoc uniemożliwicie?
Pytam również - jeżeli dojdzie do komercjalizacji hospicjów - według jakich kryteriów nastąpi przekazanie ich majątków, pochodzących przecież w bardzo znacznej części ze składek społecznych, darów ludzi dobrej woli - w prywatne ręce? Administracja państwowa ogłosi przetargi NIE SWOICH majątków? Państwo przejmie pieniądze? A z jakiej racji?
Czy ktoś z Was, posłów - odważy się odpowiedzieć na te pytania? Podjąć temat na forum publicznym?
l
lublinianin
Czy posłowie RuchuPo(d)parciaPalikota przychodzą na zebrania zespołu parlamentarnego z wibratorami?
n
niepatriota
Pośle Kabaciński tak trzymać. Trzeba pogonić tych koniunkturalistów do roboty na rzecz swojego regionu a nie tylko swoich partii.
o
okki
wstydź się pan
J
Josef
Oni wszyscy są siebie warci.Są to sitwy partyjne zajęte sobą.Warto ich zapamiętać,aby nigdy i nigdzie na nich nie oddać głosu!!!
h
h
o prosze, PSL obrotowa partia wiecznej władzy oskarza kogos o populizm...
m
mzl
banda wieśniaków i półgłówków !!!!
Z
Zofia
D U P K I
...
Kabaciński w przemówił prawdę powiedział: Co robi PSL? stolki rozdaje swoim co robi PO klaszcze PSLowi co robi PIS niby rzadzi a SLD to jeszcze jest?- bo nie widzę ? oprócz siedzenia bicia brawa i picia -kawy. DO ROBOTY!
j
ja
Czy społeczeństwo Lubelszczyzny jest tak niemądre, że nie stać Nas na lepszych parlamentarzystów?
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie