Lubelskie akademiczki przegrały wyjazdowy pojedynek z Varsovią Warszawa

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin przegrały w sobotę wyjazdowe starcie z UKS Varsovią Warszawa 30:38, które zostało rozegrane w ramach 6. kolejki I ligi grupy C. Była to trzecia porażka podopiecznych trenera Patryka Maliszewskiego w tym sezonie. Najskuteczniejsza w szeregach akademiczek była Julia Skubacz, autorka pięciu trafień.

Mecz w stolicy na początku układał się po myśli akademiczek, bowiem lublinianki w 5 minucie wyszły na prowadzenie 4:2. Od tego momentu inicjatywę zaczęły przejmować gospodynie, które kolejne 13 minut wygrały aż 13:3. To spowodowało, że w 18 minucie Varsovia prowadziła już różnicą 8 bramek (15:7). Przed zejściem do szatni przyjezdnym udało się jednak o połowę zmniejszyć straty, a pierwsze 30 minut pojedynku zakończyło się ostatecznie rezultatem 20:16 dla warszawianek.

Podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego nie zamierzały odpuszczać i po zmianie stron, po sześciu minutach gry w drugiej połowie, doprowadziły do remisu po 22. Od stanu 23:23, miejscowe ponownie zaczęły odskakiwać lubliniankom i w 44 minucie Varsovia miała ponownie 5-bramkową przewagę (29:24). Gdy w 55 minucie prowadzenie stołecznego zespołu wzrosło do siedmiu trafień (34:27), stało się jasne, że trzy punkty pozostaną w Warszawie. Ostatecznie Varsovia triumfowała 38:30.

MKS AZS UMCS Lublin do tej pory rozegrał pięć spotkań, zajmując z dorobkiem 6 pkt. (2 zwycięstwa i 3 porażki), szóstą pozycję w ligowej tabeli grupy C I ligi. Liderem jest aktualnie drużyna Suzuki Korona Handball Kielce, która w sześciu potyczkach zgromadziła 15 oczek. Kielczanki wyprzedzają AZS-AWF Warszawa (5 meczów, 12 pkt.) oraz UKS Varsovię Warszawa (5 meczów, 12 pkt.). W następnej kolejce lubelskie akademiczki zmierzą się u siebie z SMS ZPRP III Płock. Potyczka została zaplanowana w sobotę, 21 listopada i rozpocznie się o godz. 15.

UKS Varsovia Warszawa - MKS AZS UMCS Lublin 38:30 (20:16)
MKS AZS UMCS: Nóżka, Żywot - Skubacz 5, Matraszek 4, Chodoń 4, Suszek 3, Tomczyk 3, Owczaruk 3, Vlasiuk 3, Janczarek 2, Dziuba 2, Kuc 1, Żywarska. Trener: Patryk Maliszewski

Siatkarki AZS UMCS Lublin grały z liderkami drugoligowej gru...