Lubelskie siatkarki pokonały gładko u siebie Marbę Sędziszów Małopolski

Siatkarki LUK AZS UMCS Lublin w kolejnej serii spotkań rozgrywek drugiej ligi grupy 4 wygrały w trzech partiach z ekipą Marby Sędziszów Małopolski 3:0 (25:20, 25:18, 25:15). Podopieczne trenera Jacka Rutkowskiego przełamały tym samym serię trzech meczów bez zwycięstwa, odnosząc drugi triumf w sezonie 2018/2019.

Spotkanie miało wyrównany przebieg tylko w pierwszej partii, bowiem w końcowej części premierowej odsłony na tablicy wyników był jeszcze remis po 19. Końcowy fragment pierwszego seta należał już jednak do lublinianek, które objęły prowadzenie w meczu 1:0.

W kolejnych setach gospodynie nie zostawiły żadnych złudzeń rywalkom, prowadząc praktycznie od początku do końca. Co ciekawe trzecia partia rozpoczęła się od serii 7:0 dla teamu trenera Jacka Rutkowskiego.

- Wiedziałem, że ten zespół ma potencjał. Forma idzie do góry i myślę, że będziemy się liczyli w tej lidze. Zrobiliśmy krok do przodu. Dzięki zwycięstwu awansujemy w tabeli. Nie było dziś dziewczyny, którą musiałbym zmienić. Coraz lepiej wygląda rozegranie. To na pewno cieszy, że Gabrysia Krzysiak radzi sobie lepiej z meczu na mecz – mówi Jacek Rutkowski, szkoleniowiec LUK AZS UMCS.

LUK AZS UMCS po tej wygranej awansował na siódmą pozycję w tabeli ligowej, mając na koncie 6 punktów. Liderem jest MKS San-Pajda Jarosław z dorobkiem 18 oczek. Jarosławianki mają jednak o jeden mecz rozegrany więcej.

LUK AZS UMCS Lublin – Marba Sędziszów Małopolski 3:0 (25:20, 25:18, 25:15)

LUK AZS UMCS Lublin: Zielińska, Chruściel, Krzysiak, Wawerska, Gieroba, Konop, Obszyńska, Pawlik, Nejkauf, Karpiuk, Urbańska, Bogdańska, Kłuś. Trener: Jacek Rutkowski