- Staramy się ekonomicznie zarządzać naszymi kadrami, m.in. gdy istnieje taka konieczność pracownicy są oddelegowywani do innych zadań, co pozwala nam ograniczać liczbę urzędników. Chodzi po prostu o to, aby nie było przerostu zatrudnienia, a każdy maksymalnie efektywnie wykonywał powierzone mu zadania - przekonywała wczoraj Beata Krzyżanowska, rzeczniczka prezydenta Lublina.
Wśród mniejszych miast, wysoką, bo 12. pozycję zajął Zamość. Tamtejszy magistrat w przeliczeniu na jednego mieszkańca wydaje rocznie 235,50 zł. - Trzeba wszystko dokładnie analizować. Ja osobiście lubię chodzić do wydziałów i przez godzinkę przyglądać się pracy urzędników. Pytam ich o to, czego potrzebują. Nie wolno wydawać niepotrzebnie pieniędzy, których się nie ma - tłumaczył w poniedziałek Marcin Zamoyski, prezydent Zamościa.
Na 47 miast branych pod uwagę, wysokie pozycje zajęły także Chełm i Biała Podlaska. Pierwsze z miast uplasowało się na 15. miejscu, kolejne zajęło 21. lokatę. - Nasza 15. pozycja to całkiem niezły wynik, tym bardziej że nie jesteśmy zbyt zamożnym regionem - podsumowała Agata Fisz, prezydent Chełma.
Całe województwo lubelskie znalazło się na szóstym miejscu. Rocznie na administrację każdy z mieszkańców "płaci" 33,67 zł. Niedoścignionym wzorem oszczędności na administracji jest województwo śląskie, które od ośmiu lat zajmuje pierwszą lokatę.
Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?