Lubelskie szczypiornistki pewnie pokonały w hali Globus drużynę APR Radom

Julia Skubacz zdobyła dla MKS AZS UMCS Lublin dziewięć bramek
Julia Skubacz zdobyła dla MKS AZS UMCS Lublin dziewięć bramek Michał Piłat
Udanie do zmagań ligowych po ponad miesięcznej przerwie, wróciły szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin, pokonując w niedzielę w hali Globus ekipę APR Radom 36:27. W starciu, rozegranym w ramach 9. kolejki I ligi grupy C, najskuteczniejsze w lubelskim zespole były Julia Skubacz i Dominika Więckowska, które zdobyły po dziewięć bramek.

Niedzielna potyczka zapowiadała się niezwykle ciekawie, bowiem lublinianki i radomianki sąsiadowały ze sobą w tabeli. Do tego drużyna APR Radom od tego sezonu trenowana jest przez Małgorzatę Rolę, legendę MKS Lublin i byłą reprezentantkę Polski, która w Kozim Grodzie święciła fantastyczne sukcesy jako zawodniczka.

Podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego bardzo dobrze rozpoczęły mecz, wychodząc w 12. minucie na prowadzenie 10:5, po celnym trafieniu Skubacz. Przez prawie całą pierwszą połowę, lublinianki miały przewagę kilku bramek, jednak ambitnym radomiankom w 29. minucie udało się doprowadzić do remisu po 15. Do wyrównania doprowadziła najskuteczniejsza zawodniczka przyjezdnych Małgorzata Michalska. Przed zejściem na przerwę prowadzenie dla gospodyń odzyskała jeszcze Skubacz i dzięki temu po 30 minutach, MKS AZS UMCS wygrywał 16:15.

Druga odsłona była już bardziej jednostronna, a lubelska ekipa stopniowo powiększała swoje prowadzenie (18:15, 25:19, 32:26). Ostatecznie team Patryka Maliszewskiego pokonał przeciwniczki różnicą dziewięciu trafień (36:27). Wynik ustaliła Edyta Byzdra, zdobywczyni dwóch ostatnich goli.

MKS AZS UMCS zajmuje aktualnie szóstą pozycję w ligowej tabeli grupy C, mając w dorobku 15 pkt. (5 zwycięstw i 4 porażki). Liderem jest AZS-AWF Warszawa (10 meczów - 27 pkt.), wyprzedzając drużynę Suzuki Korona Handball Kielce (9 meczów - 24 pkt.) oraz UKS Varsovię Warszawa (8 meczów - 18 pkt.).

MKS AZS UMCS Lublin - APR Radom 36:27 (16:15)

MKS AZS UMCS: Nóżka, Wdowiak - Skubacz 9, Więckowska 9, Tomczyk 5, Olek 4, Suszek 3, Byzdra 2, Kuc 2, Owczaruk 1, Chodoń 1, Markowicz, Warias, Blaszka, Dziuba, Rossa. Trener: Patryk Maliszewski