Wśród 4,8 tys. fotografii, mnóstwo jest tych, przedstawiających samych studentów. Oprócz zdjęć z uroczystych inauguracji czy wręczania dyplomów dla najzdolniejszych, możemy natrafić na te pokazujące, jak kilkadziesiąt lat temu wyglądały zajęcia na uczelni i praktyki w laboratoriach.
Dawny Lublin - oglądaj archiwalne zdjęcia w naszym serwisie
Studenci Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej odbywali praktyki w renomowanych firmach. W latach 60. w Fabryce Samochodów Ciężarowych utworzono trzy laboratoria studenckie, ponadto fabryka ta przekazała uczelni nieodpłatnie wiele maszyn i urządzeń, m.in. tokarki, szlifierki, wiertarki, frezarki, dzięki którym żacy mogli szkolić się na miejscu. Koniec pierwszej dekady istnienia WSI i początek drugiej można był w dziejach jej rozwoju.
W tym czasie szkoła uzyskała własny gmach przy ulicy Dąbrowskiego 13, skompletowano podstawową kadrę dydaktyczną, administracyjną i obsługi, utworzono kilka własnych pracowni dydaktycznych i pierwszych zespołów naukowych. W roku akademickim 1963/64 wyodrębniono w Wydziale Mechanicznym nowy kierunek studiów "Elektrotechnika", zaś w roku akademickim 1964/65 powstał formalnie Wydział Elektryczny, kształcący w zakresie elektrotechniki przemysłowej. Zanim uczelnia stała się Wyższą Szkołą Inżynierską, powołano jeszcze na bazie studium, wydział budownictwa lądowego.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?