Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lublin. Dalej będą ratować życie i zdrowie. 600 opasek trafi do seniorów

Adrianna Romanek
archiwum
Mieszkańcy Lublina powyżej 60 roku życia po raz kolejny mogą otrzymać bezpłatne opaski z przyciskiem alarmowym. Od kiedy mogą składać wnioski?

Nabór chętnych do skorzystania z bezpłatnej usługi teleopieki rozpocznie się już 2 stycznia i potrwa do 9 stycznia. Opaski życia trafią do 600 osób w wieku 60+, będących mieszkańcami Lublina.

– Kontynuujemy usługę teleopieki, czyli nowoczesnego systemu wsparcia dla seniorów. Ilość chętnych do skorzystania z opasek życia świadczy o tym, że jest to pomysł trafiony i odpowiadający realnym potrzebom – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Obecnie opaski są używane przez 836 osób. Akcja już od momentu wprowadzenia jej w 2019 roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród seniorów z Lublina. Do tej pory do z usługi skorzystało łącznie 1685 osób.

Jak działa opaska?

Jest zakładana na nadgarstek i wyposażona w przycisk SOS umożliwiający połączenie głosowe z Centrum Teleopieki, funkcjonującym 24 godziny na dobę. W przypadku np. omdlenia opaska sama łączy się z centrum i informuje o zdarzeniu oraz miejscu pobytu seniora. Dodatkowo urządzenie umożliwia monitorowanie funkcji życiowych, posiada czujnik upadku, czujnik zdjęcia i założenia, lokalizator GPS oraz pomiar poziomu ładowania baterii.

Kto może skorzystać z oferty?

Wnioski mogą składać mieszkańcy Lublina po 60 roku życia, którzy chcą kontynuować lub rozpocząć korzystanie z opasek oraz wyrazili zgodę na udział w projekcie, przetwarzanie danych osobowych i zobowiązały się do przestrzegania regulaminu.

- Do projektu zakwalifikowane zostaną w pierwszej kolejności osoby z największą liczbą punktów przyznawanych za spełnienie trzech kryteriów merytorycznych. W przypadku równej liczby punktów decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo w procesie rekrutacji będą miały osoby korzystające z całodobowej opieki instytucjonalnej lub znajdujące się na liście oczekujących na miejsce w całodobowej instytucji, które zadeklarują rezygnację z tej formy wsparcia - informuje Anna Czerwonka z Urzędu Miasta.

Osoby mieszkające samotnie kwalifikują się do drugiego kryterium merytorycznego. Posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu znacznym (lub równoważnym) to trzecie z nich.

Zainteresowani powinni zgłaszać się telefonicznie w godzinach 7.00 - 15.00 pod numerami: 81 466 55 60 wew. 1 i 6 oraz 81 466 55 61, 539 867 635.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski