Lublin i okolice – jak wybrać dobry catering?

Materiał partnera zewnętrznego

Niezależnie od tego, czy planujemy organizację wesela, chrzcin, imprezy integracyjnej czy dużej konferencji lub szkolenia, jedną z ważniejszych decyzji jest zdecydowanie się na odpowiedni catering. W wielu przypadkach jest to klucz do sukcesu danego wydarzenia lub powód jego porażki. Dzisiaj podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę, aby faktycznie wybrać znakomity catering oraz podpowiemy, gdzie warto szukać go w Lublinie oraz jego okolicach.

Firma cateringowych jest naprawdę sporo, więc gdy poszukujemy tej, która spełni nasze wymagania, warto poszukiwać po prostu opinii o nich, wśród osób, które z ich usług korzystały wcześniej. Jeżeli mamy takie możliwości, najlepszą opcją będzie poszukiwanie rekomendacji wśród naszych znajomych – to po prostu pewne źródła informacji, dodatkowo możemy wypytać o wszystko, co nas zainteresuje. Warto również poszukiwać opinii w internecie (zapewne będzie ich naprawdę dużo), jednak zalecamy uwagę – wiele z nich jest po prostu kupionych i nieprawdziwych bądź przekoloryzowanych. W takim wypadku warto zwracać uwagę głównie na te negatywne, jeżeli jest ich sporo, nawet pomimo dużej ilości tych pozytywnych komentarzy, zalecamy poszukanie innej firmy cateringowej.

Kluczowy początek współpracy

Naszym zdaniem jednymi z najważniejszych cech każdej firmy cateringowej jest jej zorganizowanie, terminowość oraz wywiązywanie się ze swoich terminów czy deklaracji. Z tego powodu własne opinie o danej firmie warto wyciągać już na podstawie pierwszych z nią doświadczeń. Zwróćmy uwagę, czy z daną firmą łatwo się skontaktować, czy odpierają oni telefony, jak szybko odpisują na nasze maile czy jak ogólnie podchodzą do komunikacji z potencjalnym klientem i czy ten sposób nam odpowiada. Jeżeli w tym wypadku pojawią się jakiekolwiek problemy lub nie będziemy zadowoleni z obsługi danej firmy czy zachowania np. pracownika, z którym mamy kontakt, zachęcamy do poszukiwania innych ofert, ponieważ prawdopodobnie w ciągu dalszej współpracy sytuacje tego typu będą się powtarzać.

Dostosowanie menu

Jeżeli jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań firmy cateringowej, mamy przygotowane wstępne menu (lub pozycje, które są dla nas priorytetowe), warto już na samym początku przedstawić je danej firmie, z którą nawiązaliśmy kontakt, zwłaszcza jeżeli nasze oczekiwania nie zaliczają się one do standardowych. Niezależnie od rodzaju wydarzenia, które organizujemy, jest niemal pewne, że przynajmniej część z naszych gości będzie na diecie specjalnej – mowa tutaj o weganach, wegetarianach czy osobach na diecie bezglutenowej. Warto zrobić research w tej sprawie na samym początku (np. w poprzez formularz zapisu na nasze szkolenie czy konkurencję) oraz zapytać samej firmy cateringowej, czy kilka specjalnych dań nie będzie dla nich problemem. Z racji tego, że diety tego typu są obecnie standardem, również z daniami nie powinniśmy mieć problemów, jednak warto uzgodnić to na początku, aby nie zostać nieprzyjemnie zaskoczonym.

Zachęcamy również do spróbowania dań konkretnej firmy, jeżeli tylko mamy taką możliwość. Pamiętajmy – w takich przypadkach kucharz na pewno postara się nadzwyczajnie, więc jeśli jego dania nie trafią w nasze gusta, warto szukać innej firmy, ponieważ prawdopodobnie lepszej jakości nie będziemy mogli się spodziewać.

Jednocześnie już teraz zapraszamy do zapoznania się z ofertą cateringową Dworku Arkadia, znajdującego się w Pietrowicach, w okolicach Lublina. Dostarczają oni catering nie tylko na wydarzenia organizowane na swoim terenie, lecz również w Lublinie i jego okolicach. Wysoka jakość czy atrakcyjne ceny to tylko dwa z licznych plusów a wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu z firmą.

http://dworekarkadia.pl/uslugi-cateringowe.html

Estetyka oraz obsługa

W wielu przypadkach będzie zależało nam nie tylko na znakomitym smaku naszych potraw, ale również na ich wyglądzie. Dania powinny upiększać stoły i swym wyglądem nie tylko zachęcać do spróbowania, ale również dobrze świadczyć o nas, jako o organizatorach. Warto dokładnie sprawdzić stronę danej firmy cateringowej i poszukać na niej zdjęć ich potraw. Tutaj sytuacja ma się podobnie, jak w przypadku próbowania menu – jeżeli zdjęcia nie będą nam się podobać, to prawdopodobnie nie możemy liczyć na lepsze efekty podczas naszej potencjalnej współpracy z daną firmą.

Jeżeli decydujemy się na wynajęcie cateringu wraz z obsługą, również warto zwrócić uwagę m.in. na zdjęcia na ich stronie – zobaczmy, jak prezentuje się obsługa, czy jest schludnie ubrana oraz czy jest uśmiechnięta. W końcu ona również będzie odpowiadać za sukces naszego wydarzenia.

Warto zadawać dużo pytań

Oto rada na koniec – w razie jakichkolwiek wątpliwości, zadajcie dużo pytań. W końcu macie swoje oczekiwania i wyobrażenia, dlatego warto upewnić się, że zostaną one spełnione. W przypadku przerw kawowych, warto zapytać, jaką kawa zostanie zaserwowana lub kto dostarcza słodycze danej firmie, jeżeli taka sytuacja ma miejsce. Pamiętajcie, konkurencja na rynku jest naprawdę sporo, więc jeżeli jakaś firma wydaje się nie móc spełnić Waszych oczekiwań, szukajcie dalej. Za jakością idą jednak odpowiednie koszta – w przypadku niskich budżetów kompromisy zapewne okażą się nieuniknione. Sam catering jest jednak na tyle istotnym elementem każdego wydarzenia, że warto postawić na jego jak najwyższy poziom – nasi goście na pewno to docenią!

Dodaj ogłoszenie