Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lublin: Najpierw kradli "na wnuczka", a teraz "na policjanta"

ASK
Lublin: Najpierw kradli "na wnuczka", a teraz "na policjanta"
Lublin: Najpierw kradli "na wnuczka", a teraz "na policjanta" Tomek Koryszko/Archiwum
Ponad 20 tysięcy złotych straciła lublinianka, która przekazała gotówkę kobiecie podającej się za policjantkę. Oszukana 60-latka była przekonana, że pieniądze pomogą uniknąć odpowiedzialności karnej jej synowi, który miał być sprawcą wypadku. O tym, że syn spowodował kolizję kobieta dowiedziała się z telefonu "od mundurowych".

W czwartek przed południem 60-letnia mieszkanka Lublina odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta.

- Mówił, że syn kobiety spowodował wypadek. Tłumaczył, że będzie musiał ponieść konsekwencje karne. Rzekomy funkcjonariusz zaproponował pomoc w złagodzeniu kary. Potrzebował na to 30.000 zł - relacjonuje podkom. Renata Laszczka - Rusek, z lubelskiej KWP.

Kobieta natychmiast poszła do banku i wypłaciła wszystkie swoje oszczędności. Wróciła do domu i czekała na ponowny telefon z "policji". Mężczyzna poinformował ją w nim, że gotówkę odbierze "policjantka".

- Młoda kobieta, która przyszła po odbiór pieniędzy pokazała 60-latce przedmiot wyglądem przypominający odznakę policyjną. Kobieta miała wątpliwości lecz postanowiła przekazać gotówkę, ponad 20 tysięcy złotych - mówi Laszczka - Rusek.

Dopiero potem kobieta skontaktowała się z rodziną i okazało się, że padła ofiarą oszustów.

Policja poszukuje oszustów. Kobieta, która przyszła po odbiór pieniędzy miał około 30-35 lat, około 168cm wzrostu, blond włosy spięła w kucyk. Na głowie miała biało - czerwoną czapkę z daszkiem i nadrukiem w kwiaty. Ubrana była w białą bluzkę i spodnie biało-czerwono również z nadrukiem w kwiaty.

Mundurowi apelują też kolejny raz o rozwagę i rozsądek. Przestrzegają przed przekazywaniem pieniędzy nieznajomym osobom, podającym się za pracowników różnych firm i instytucji, czy też jak w tym przypadku za funkcjonariuszy policji.

- Pamiętajmy, w żadnym przypadku funkcjonariusz nie może żądać ani przyjmować pieniędzy za korzystne zakończenie jakiejkolwiek sprawy. W podobnych sytuacjach należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji - podkreśla podkom. Renata Laszczka - Rusek.

W trosce o bezpieczeństwo naszych bliskich, policjanci proszą o przekazanie poniższych rad Waszym babciom i dziadkom oraz sąsiadom samotnie mieszkającym, którzy często narażeni są na działanie oszustów.

- w przypadku telefonicznej prośby o pożyczkę zawsze sprawdźmy, czy nasz krewny faktycznie potrzebuje pomocy finansowej. Nawet wtedy, gdy rozmowa nie wzbudzi naszych podejrzeń, lepiej się upewnić oddzwaniając.

- NIGDY NIE PRZEKAZUJMY GOTÓWKI OBCYM OSOBOM - ZNAJOMYM LUB KOLEGOM NASZEGO KREWNEGO ITP.
- w przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy natychmiast powiadomić policję dzwoniąc pod numer 997 lub 112 (z telefonów komórkowych).


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski