Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lublin: Praca w ABM. Nowa fabryka kompletuje załogę

jacek_s
W Lublinie ABM będzie produkować podzespoły do silników
W Lublinie ABM będzie produkować podzespoły do silników Wojciech Nieśpiałowski
Nowa wytwórnia układów napędowych zatrudniła już pierwszych pracowników. Do przyszłego roku stworzy 100 miejsc pracy. To tylko początek, bo w planie jest rozbudowa zakładu.

Niemiecki ABM ulokuje się w lubelskiej podstrefie ekonomicznej, na terenie Wikana Business Park. O planach spółki pisaliśmy już w marcu. Dzisiaj przedstawiciele ABM przedstawili szczegóły projektu.

– Szukamy ludzi do pracy przy produkcji i montażu – wylicza Robert Lackermeier, dyrektor wykonawczy w ABM – Potrzebujemy też pracowników w dziale kontroli jakości, BHP, BHP, magazynie, dziale wysyłkowym, handlowym, informatycznym i księgowości.

Praca w ABM

Rekrutacja trwa. Firma zatrudniła już część kadry zarządzającej. Pierwsi pracownicy wyjechali na szkolenia do Niemiec. Ten etap przejdzie każdy, kto znajdzie pracę w ABM.

– Otrzymujemy wiele pytań o to, kogo zatrudniamy przy produkcji – dodaje Robert Bronisz, pochodzący z Lublina, dyrektor nowego zakładu ABM. – Na te stanowiska przyjmujemy nie tylko mężczyzn, ale i kobiety. W niemieckich wytwórniach te proporcje są wyrównane.

W tym roku firma zatrudni u nas 70 osób. Z początkiem nowego roku przyjmie kolejnych 30 osób.

– Ta liczba może się zwiększyć – dodaje Bronisz. – To wszystko nowe miejsca pracy. W Lublinie zajmiemy tylko część kompleksu Wikana Business Park. Umowa pozwala nam jednak na rozbudowę. Nowy zakład to dopiero początek, pierwszy krok w Polsce.

W październiku firma ma rozpocząć montaż instalacji. To oznacza, że zakład mógłby ruszyć pod koniec roku. W Lublinie produkowane będą podzespoły do silników. W planie jest też montaż układów napędowych. Wyroby ABM wykorzystywane są np. w wózkach widłowych, dźwigach, instalacjach do produkcji biomasy i szeroko pojętej branży maszynowej. Uruchomienie nowej wytwórni pochłonie ok. 4 mln euro.

– Lublin to dla nas bardzo atrakcyjne miejsce – dodaje Lackermeier. – W strefie ekonomicznej znaleźliśmy idealne warunki do rozwoju. Bardzo ważne jest również nowe lotnisko i rozbudowa infrastruktury drogowej.

Dla władz miasta, wejście ABM to dowód na skuteczność w poszukiwaniu inwestorów.

– Oznacza to, że dotychczasowe prognozy dla naszej podstrefy, tysiąc miejsc pracy i 500 mln zł nakładów inwestycyjnych, zostaną przekroczone – dodaje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Przedstawiciele EBM zapewniają, że mimo dużego zainteresowania, wciąż przyjmują zgłoszenia kandydatów. Aplikacje można składać, korzystając z formularza, dostępnego na stronie www.abm-polska.pl. Tam też znajdziemy szczegółowe informacje na temat wymagań, stawianych przyszłym pracownikom. Wypełnione dokumenty należy przesyłać na adres [email protected].

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski