MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lublin: Prywatne uczelnie czekają na studentów (nowe kierunki i specjalności)

Ilona Leć
WSPA kusiła kierunkami na marcowych dniach otwartych
WSPA kusiła kierunkami na marcowych dniach otwartych Małgorzata Genca
Pierwsze zapisy na płatne studia ruszyły już w marcu. Kandydaci, którzy skorzystają z oferty lubelskich uczelni prywatnych, będą mogli aplikować na wybrane kierunki nawet we wrześniu. Za miesięczne czesne zapłacimy kilkaset złotych a za semestr ponad 1 tys. zł.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji prowadzi zapisy do 31 sierpnia. Uczelnia ta ma w swojej ofercie pięć kierunków magisterskich, siedem licencjackich oraz trzy inżynierskie. Od nowego roku akademickiego uruchamia również dwa nowe kierunki: pracę socjalną oraz zarządzanie. Wabikiem na nowych studentów są niewątpliwie studia zamawiane: informatyka oraz mechanika i budowa maszyn, na które WSEI otrzymała w tym roku dofinansowanie. Najlepsi studenci kierunków zamawianych mogą liczyć na stypendia motywacyjne (do 1 tys. zł), zajęcia wyrównawcze z wybranych przedmiotów, szkolenia specjalistyczne, warsztaty oraz staże u przyszłych pracodawców. W tym momencie największym zainteresowaniem wśród przyszłych studentów cieszą się psychologia, informatyka oraz bezpieczeństwo publiczne.

Czytaj nasz serwis dla lubelskich studentów - STUDENTOWO

Również do końca sierpnia możemy aplikować na ten wymarzony z puli 11 kierunków oferowanych przez Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji. Hitami rekrutacyjnymi na WySPie są: administracja, zarządzanie oraz finanse i rachunkowość. Jak podkreśla Katarzyna Fijałkowska z biura promocji uczelni, już od kilku lat coraz więcej osób decyduje się na wybór kierunków inżynierskich. Dużym zainteresowaniem cieszą się więc informatyka oraz gospodarka przestrzenna. Architektura i urbanistyka, która pojawiła się w ofercie studiów w ubiegłym roku, również jest często wybierana przez kandydatów.

Do 15 września na maturzystów czeka Wyższa Szkoła Nauk Społecznych. Uczelnia kształci swoich studentów na ośmiu kierunkach. Wśród nich od października pojawią też dwie nowości: praca socjalna i pedagogika. W tegorocznej rekrutacji najwięcej osób chce studiować na WSNS: techniki dentystyczne, kosmetologię, ratownictwo medyczne i dietetykę. - Cieszy nas fakt, że w tym roku więcej osób niż w ubiegłych latach, chce studiować taniec. Nadal czekamy na zgłoszenia, których najwięcej przybywa zawsze po wakacjach. Osoby, które do 15 września nie zdążą złożyć u nas dokumentów, będą miały taką możliwość do końca miesiąca - informuje Adam Żerel, kanclerz WSNS.

Osoby, które ubiegają się o przyjęcie na WSSP mają do wyboru dziesięć kierunków na studiach licencjackich i dwa na studiach magisterskich. Dokumenty przyjmowane są do 30 września. - Muszę przyznać, że w tym roku nabór na studia przebiega rewelacyjnie, jesteśmy bardzo zaskoczeni. Do tej pory najlepszym miesiącem rekrutacyjnym był wrzesień. W tym roku otrzymywaliśmy zgłoszenia jeszcze przed egzaminami maturalnymi. Mogę zdradzić, że wśród największych hitów znajdują się w tym momencie fizjoterapia, turystyka i rekreacja, kosmetologia i wychowanie fizyczne - informuje Sławomir Kuda z WSSP.

Nowe kierunki i specjalności
* Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji
- zarządzanie ze specjalnościami: zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie przedsiębiorstwem,
zarządzanie ochroną zdrowia, zarządzanie w administracji publicznej, zarządzanie nieruchomościami sportowo-rekreacyjnymi,
- praca socjalna.

* Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji
Na Wydziale Nauk Społecznych:
- zamówienia publiczne,
- społeczne aspekty organizacji,
- lobbing gospodarczy i polityczny.
Na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Technicznych:
- zamówienia publiczne,
- marketing i badania społeczne.
Zamówienie publiczne to spec. międzykierunkowa.

* Wyższa Szkoła Nauk Społecznych
- pedagogika ze specjalnościami: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza,
- praca socjalna: praca socjalna z ludźmi starszymi i niepełnosprawnymi, praca socjalna z rodziną.

* Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza
- kosmetologia,
- wychowanie fizyczne.


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski