Lublinianka znowu najszybsza na ściance. Sukces Oli Mirosław w Salt Lake City (WIDEO)

Aleksandra Mirosław oraz trener, a prywatnie mąż, Mateusz Mirosław, po sukcesie w Salt Lake City facebook Mateusz Mirosław
Aleksandra Mirosław wygrała kolejne zawody Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas. W Salt Lake City lublinianka stanęła na podium z dwiema innymi Polkami, siostrami Aleksandrą i Natalią Kałuckimi.

Aleksandra Mirosław ponownie zdominowała konkurencję i jako jedyna uzyskała czas poniżej siedmiu sekund. Najpierw dokonała tego w kwalifikacjach, a następnie w finałowym biegu z Aleksandrą Kałucką. Zawodniczka KW Kotłownia pokonała 15-metrową ścianę w czasie 6.93 sek.

ZOBACZ FINAŁ:

To druga z rzędu wygrana Aleksandry Mirosław w Pucharze Świata. Dwa tygodnie temu w Seulu, lublinianka poprawiła swój własny rekord świata, biegnąc w kwalifikacjach w czasie 6,64 sek.

W małym finale Natalia Kałucka wygrała z Emmą Hunt. Amerykanka w ćwierćfinale wyeliminowała drugą z lubelskich zawodniczek, Patrycję Chudziak. 24-latka pod koniec trasy popełniła mały błąd, który zaważyła na porażce. Ostatecznie Chudziak została sklasyfikowana na szóstej pozycji.

Za tydzień kolejne zawody, także na ściance w Salt Lake City.