LUK Politechnika Lublin przegrał w Częstochowie po tie-breaku

Siatkarze LUK Politechniki Lublin przegrali w sobotę niespodziewanie na wyjeździe z ekipą Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 w meczu 17. kolejki Krispol 1. Ligi Mężczyzn. MVP starcia został wybrany zawodnik gospodarzy Kamil Kosiba. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną lublinian 3:1. To druga z rzędu porażka podopiecznych trenera Macieja Kołodziejczyka w ligowych rozgrywkach.

Podobnie, jak w poprzednim starciu LUK Politechniki z ekipą BBTS Bielsko-Biała rozstrzygnięcie zapadło w tie-breaku. Ponownie lepsi okazali się rywale, tym razem z Częstochowy.

- Norwid Częstochowa to zespół, który znajduje się aktualnie w dolnej części tabeli, ale uważam, że jest to solidna drużyna, a pozycja w tabeli nie odzwierciedla ich możliwości. Rywale mają w swoich szeregach zawodników, którzy w przeszłości występowali na parkietach PlusLigi. Mam na myśli atakującego Mateusza Piotrowskiego czy rozgrywającego Piotra Adamskiego. Do tego dochodzą doświadczenie libero Marcin Krysia i młodość na przyjęciu oraz środku siatki. Pomimo naszych problemów zdrowotnych, które odczuwamy, jedziemy po zwycięstwo - mówił przed meczem Maciej Kołodziejczyk, szkoleniowiec LUK Politechniki.

Lublinianie przy stanie 2:1 dla gospodarzy nie poddali się i wygrali czwartą partię do 23, co oznaczało, że wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie tie-break. Decydującego seta od punktowego ataku rozpoczęli lublinianie 1:0. Częstochowianie szybko wyrównali wynik na 1:1. Do zamiany stron obie ekipy grały punkt za punkt 5:5 i 7:7. Chwilę przed krótką przerwą Wierzbicki blokiem zatrzymał atak Koguta 8:7. Po wznowieniu gry, toczyła się zacięta walka do stanu po 10. Dopiero po dwóch bardzo mocnych zagrywkach Koguta Norwid Częstochowa objął prowadzenie 12:10. To się okazał przełomowy moment w tym secie. W ostatniej akcji meczu Rusin posłał piłkę bez bloku w aut.

Exact Systems Norwid Częstochowa - LUK Politechnika Lublin 3:2 (25:21, 22:25, 25:17, 23:25, 15:12)
LUK Politechnika: Durski, Oroń (6), Toborek, Szaniawski (3), Seliga (10), Pałka (libero), Rusin (21), Wierzbicki (23), Giza (2), Goss (1), Zrajkowski (3). Trener: Maciej Kołodziejczyk