LUK Politechnika Lublin z kolejną wygraną. Zobacz zdjęcia z meczu z Krispolem Września

Karol Kurzępa
Po 137-minutowym zaciętym i ciekawym spotkaniu, siatkarze LUK Politechniki pokonali na własnym parkiecie Krispol Września. Zwycięstwo nie przyszło jednak lublinianom łatwo.

Gospodarze byli faworytem środowego meczu. W pierwszym secie podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka zgodnie z planem wygrali 25:22. Jednak druga partia padła łupem przyjezdnych, którzy doprowadzili do wyrównania, zwyciężając 25:21. Warto podkreślić, że sporo krwi napsuł LUK Politechnice bardzo dobrze dysponowany Mateusz Linda.

W najszybciej rozegranej trzeciej odsłonie znów górą byli miejscowi (25:18), a o końcowym wyniku przesądził czwarty set. W ostatniej partii długo wydawało się, że może dojść do tie-breaka, ponieważ ekipa z Wielkopolski długo utrzymywała się na prowadzeniu, mając punktową przewagę. Finalnie lublinianie byli w stanie odrobić straty z nawiązką i triumfować 29:27. Dzięki temu LUK Politechnika mogła się cieszyć z ósmej wygranej w obecnym sezonie. MVP starcia z Krispolem został najskuteczniejszy w szeregach gospodarzy Szymon Romać.

Terminarz siatkarzy lubelskiego klubu jest aktualnie bardzo napięty. Już w najbliższą sobotę Grzegorz Pająk i spółka rozegrają kolejną ligową potyczkę. Tym razem pretendenta do awansu czeka wyjazdowa konfrontacja w Częstochowie z tamtejszym zespołem Exact Systems Norwid Częstochowa.

LUK Politechnika Lublin - Krispol Września 3:1 (25:22, 21:25, 25:18, 29:27)

LUK Politechnika: Romać 17, Stajer 12, Rusin 11, Szaniawski 11, Mehić 10, Wachnik 6, Goss 4, Durski 1, Pająk, Sobala, Majstorović (libero), Cabaj (libero). Trener: Maciej Kołodziejczyk

Krispol: Linda 24, Pizuński 13, Kalinowski 7, Narowski 7, Brzóstowicz 6, Czyżowski 5, Krawiecki 4, De Oliveira 2, Rakowski, Herbich, Dzierżyński (libero). Trener: Marian Kardas