Malwina Kopron i Sofia Ennaoui tuż za podium na mityngu lekkoatletycznym w Madrycie

szupti
(Malwina Kopron jest brązową medalistką igrzysk olimpijskich w Tokio i mistrzostw świata w Londynie) fot. Pawel Relikowsk
Malwina Kopron (Wisła Puławy) zajęła czwarte miejsce w konkursie rzutu młotem, a Sofia Ennaoui (AZS UMCS Lublin) uplasowała się tuż za podium w biegu na 1500 m, podczas mityngu lekkoatletycznego w Madrycie. Impreza w stolicy Hiszpanii była zaliczana do cyklu World Athletic Continental Tour Silver.

Kopron rozpoczęła konkurs na madryckim stadionie od przeciętnej próby na 64,21 m, jednak w czwartej i piątej kolejce rzucała ponad 70 metrów, uzyskując 70,64 m i 70,70 m. Ostatecznie podopieczna trenera Witolda Koprona zajęła czwartą lokatę.

Wygrała Rumunka Bianca Florentina Ghelber – 73,80 m, wyprzedzając Francuzkę Aleksandrę Tavernier – 72,47 m oraz reprezentantkę Nowej Zelandii Lauren Bruce – 71,24 m.

Z kolei Ennaoui na 200 metrów przed metą przesunęła się na piąte, a następnie na czwarte miejsce. W pierwszym starcie w sezonie na dystansie 1500 metrów uzyskała czas 4.03,68 s. i wywalczyyła cenne punkty w kontekście kwalifikacji olimpijskiej.

– Sezon letni rozpoczęłam od występu na dystansie 800 m, uzyskując na Stadionie Śląskim w Chorzowie wynik 1.59,82. Zmagania w Madrycie były natomiast kolejnym startem w przygotowaniach do mistrzostw świata seniorów, które w sierpniu odbędą się w Budapeszcie. Ostatnie miesiące były dla mnie szalenie trudne pod wieloma względami, ale kto powiedział, że w drodze na szczyt wszystko będzie usłane różami – mówi Sofia Ennaoui, zawodniczka AZS UMCS.

Rytwalizację w stolicy Hiszpanii na 1500 m wygrała, z wynikiem 4.01,85 s., Kenijka Brenda Chebet. Na drugiej pozycji finiszowała Etiopka Saron Berhe – 4.02,30 s., natomiast na trzeciej Sarah McDonald z Wielkiej Brytanii – 4.02,53 s.