Medale zapaśników z Lubelszczyzny podczas międzynarodowego turnieju w Niemczech

Tomasz Ogonowski z Suplesu Kraśnik wywalczył złoty medal, natomiast Emil Bednarczyk z LMKS Krasnystaw srebrny podczas prestiżowych, międzynarodowych zawodów w zapasach w stylu wolnym kadetów, rozegranych w niemieckiej miejscowości Luckenwalde.

Tomasz Ogonowski startował w kategorii 50 kg, natomiast Emil Bednarczyk walczył w wadze 63 kg, ulegając w finale reprezentantowi Bułgarii Nurhanowi Ibramowi.

Przypomnijmy, że powołania zapaśników z regionu to efekt ich znakomitych występów podczas finałów 17. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym mężczyzn - Podlaskie 2011, która odbyła się w Łomży. Kraśniczanin wywalczył tytuł mistrza Polski w kategorii 46 kg, natomiast zawodnik z Krasnegostawu zdobył złoty medal w wadze do 58 kg

Warto zaznaczyć, że polska reprezentacja przygotowuję się do mistrzostw Europy kadetów, które na początku sierpnia odbędą się w Warszawie. Polacy na zawody do Luckenwalde pojechali prosto ze zgrupowaniu w Białogardzie, a oprócz medali zapaśników z regionu, wywalczyli w Niemczech jeszcze dwa brązowe krążki. Na najniższym stopniu podium stanęli: Adrian Czarnecki z AKS Białograd w kategorii 76kg oraz Aleksander Wojtachnio ze Slavii Ruda Ślaska, w wadze 85 kg.

W punktacji drużynowej reprezentanci Polski zajęli drugie miejsce, przegrywając tylko reprezentacją Niemiec. Trzecia lokata przypadła Bułgarom.