Mikkel Michelsen z awansem do GP Challenge. Słaby występ Grigorija Łaguty

archiwum
Z dwóch zawodników Motoru Lublin, którzy w sobotni wieczór wystąpiło w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata, do turnieju Gran Prix Challenge awansował tylko Mikkel Michelsen. Sztuka ta nie udała się natomiast Grigorijowi Łagucie.

Mikkel Michelsen awans wywalczył we włoskim Terenzano. Zawody rozpoczęły się z ponad dwugodzinnym opóźnieniem, ponieważ zawodnicy zgłaszali duże zastrzeżenia do stanu nawierzchni. Prace na torze przeciągały się, ale w końcu po rozmowach z żużlowcami, zdecydowano się rozpocząć zawody.

Duńczyk zaczął od falstartu, ponieważ w pierwszym swoim wyścigu przyjechał czwarty. Później jednak zaczął kolekcjonować same „trójki” i piął się w górę klasyfikacji. Ostatecznie zajął drugie miejsce i awansował do finału eliminacji w Żarnowicy.

Zawody w Terenazno zakończyły się już po północy, a Michelsen miał jeszcze do pokonania około 1200 km do Lublina. O godz. 19 przy Al. Zygmuntowskich rozpocznie się zaległe spotkanie Motoru z Moje Bermudy Stalą Gorzów.

Awans z eliminacji w Terenzano:
1. Patryk Dudek (Polska) - 14 (3,2,3,3,3)
2. Mikkel Michelsen (Dania) - 12 (0,3,3,3,3)
3. Adam Ellis (Wielka Brytania) - 11 (3,1,3,2,2)
4. Max Fricke (Australia) - 11 (2,1,2,3,3)

Grigorij Łaguta na eliminacje IMŚ pojechał na tor do węgierskiego Nagyhalasz. Na liście startowej trudno było znaleźć nazwiska czołowych żużlowców PGE Ekstraligi. Ale mimo udanego pierwszego startu, w którym przyjechał przed wszystkimi rywalami, w następnych biegach nie był już tak skuteczny. Rosjanin wywalczył w sumie tylko 9 punktów i zajął szóste miejsce.

Awans z eliminacji w Nagyhalasz:

1. Rohan Tungate (Australia) - 13+3 (3,3,2,2,3)
2. Martin Smolinski (Niemcy) - 13+2 (2,3,3,3,2)
3. Jewgienij Kostygow (Łotwa) - 12 (2,3,3,1,3)
4. Paweł Przedpełski (Polska) - 11+3 (3,2,1,2,3)

6. Grigorij Łaguta (Rosja) - 9 (3,1,2,2,1)

Jason Doyle Indywidualnym Międzynarodowym Mistrzem Ekstralig...

W eliminacjach w Gorican bezbłędny był Janusz Kołodziej. Żużlowiec Fogo Unii Leszno wygrał turniej z kompletem zwycięstw. Awans do GP Challenge wywalczył także były zawodnik Motoru, Robert Lambert. Brytyjczyk upadł w jednym z wyścigów i został wykluczony z powtórki. W następnych startach zdołał jednak uzbierać tyle punktów, żeby o awans powalczyć w biegu dodatkowym. Z Gorican awans uzyskało tylko trzech zawodników.

Awans z eliminacji w Gorican:
1. Janusz Kołodziej (Polska) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Andrzej Lebiediew (Łotwa) - 13 (1,3,3,3,3)
3. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 11 (3,w,3,3,2) + 1 miejsce w biegu dodatkowym

Kołodziej wywalczył komplet w Gorican, natomiast w Glasgow na torze brylował inny polski zawodnik, Tobiasz Musielak.

Awans z eliminacji w Glasgow:
1. Tobiasz Musielak (Polska) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Chris Holder (Australia) - 13 (2,3,3,2,3)
3. Nicolai Klindt (Dania) - 12 (3,1,3,3,2)
4. Daniel Bewley (Wielka Brytania) - 11 +3 (1,2,3,2,3)

Turniej Grand Prix Challenge odbędzie się 21 sierpnia w Żarnowicy. Awans do przyszłorocznego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata uzyska trzech najlepszych żużlowców.

Drugie podejście do meczu Motoru Lublin ze Stalą Gorzów. Spr...