Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mimo kryzysów firmy z regionu mają się dobrze. Już wkrótce dowiemy się kto zarobił najwięcej

Tomasz Nieśpiał
Tomasz Nieśpiał
75 proc. firm, które analizujemy w rankingu „Setka Kuriera Lubelskiego” jest w bardzo dobrej kondycji finansowej, kolejne 16 proc. w dobrej – wynika z analizy wywiadowni gospodarczej Dun & Bradstreet.

Na początku października poznamy laureatów 19. edycji „Setki Kuriera Lubelskiego”, w ramach której przedstawimy ranking największych firm w regionie.

Zestawienie to przygotowujemy we współpracy z wywiadownią gospodarczą Dun & Bradstreet Poland oraz Izbą Administracji Skarbowej w Lublinie, a jednym z kluczowych wskaźników, który będzie decydował o pozycji w rankingu to osiągnięty w 2022 roku przychód przedsiębiorstw mających swoją siedzibę na terenie województwa lubelskiego.

Jak mówi Tomasz Starzyk z Dun & Bradstreet zbierane na potrzeby rankingu dane pokazują, że największe i najbardziej znaczące dla polskiej i regionalnej gospodarki podmioty mają się bardzo dobrze.

- Aż 75 proc. uwzględnionych w badaniu firm jest w bardzo dobrej kondycji finansowej, kolejne 16 proc. w dobrej – zauważa Tomasz Starzyk.

Partnerem tegorocznej „Setki Kuriera Lubelskiego” jest lubelski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która od blisko 30 lat lat pomaga rozwijać i unowocześniać gospodarstwa rolne. To szczególnie istotne na Lubelszczyźnie, gdzie właśnie rolnictwo jest jednym z najprężniej działających segmentów gospodarki. I dlatego w każdej kolejnej edycji „Setki Kuriera Lubelskiego” nagradzamy wyróżniających się przedsiębiorczością, innowacyjnością oraz proekologiczną postawą rolników.

Jak zaznacza w rozmowie z „Kurierem” wiceprzewodniczący sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Jarosław Sachajko (Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia) wspieranie rodzimego rolnictwa jest szczególnie istotne, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo żywnościowe kraju. I dlatego – zdaniem parlamentarzysty - należy promować dobre jakościowo produkty od lokalnych producentów żywności.

- Jeżeli kupujemy żywność z zagranicy to wzbogacamy zagranicznych rolników, importujemy ich bezrobocie do Polski. Dlatego tak ważny jest patriotyzm gospodarczy, który musimy w Polsce zbudować. Musimy również wypromować naszą jakość, by każdy wiedział: Polskie to dobra marka – mówi poseł Jarosław Sachajko.

I zaznacza, że konkurencja nie jest łatwa, bo rolnicy w krajach zachodnich mają większe gospodarstwa, a przez to niższe koszty produkcji.

– Polscy konsumenci także chcą mieć żywność wysokiej jakości. Taką, która nie tylko wypełnia żołądek, ale też leczy, żywność która składa się z produktów naturalnych, a nie utrwalaczy i zabarwiaczy. I to właśnie mogą zrobić nasi lokalni rolnicy, którzy produkują zdrową żywność na nasz rodzimy, lokalny rynek – dodaje wiceszef komisji rolnictwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski