Mistrzostwa Polski w Akrobatyce Powietrznej. W Lublinie oglądaliśmy efektowne pokazy (ZDJĘCIA)

KLZaktualizowano 
Od soboty do niedzieli w Lublinie rozgrywane były Mistrzostwa Polski w Akrobatyce Powietrznej. W Centrum Spotkania Kultur oglądaliśmy efektowne pokazy w kilku konkurencjach.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali w kategoriach: Pole Sport (rurka), Aerial Hoop (koło cyrkowe) oraz Aerial Silks (szarfy). Dla najlepszych zawodników nagrodą będzie m.in. wyjazd na mistrzostwa świata oraz Europy.
W zawodach startowali zarówno dorośli, jak i dzieci.

Każdy z zawodników musiał zaprezentować układ do podkładu muzycznego. W swoich występach uczestnicy musieli wykonać kilka ustalonych wcześniej elementów obowiązkowych. Ćwiczeniom przyglądało się jury, które przyznawało punkty za czystość układu i technikę wykonywanych elementów.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 19

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-06-12T22:48:05 02:00, Marta:

Nadal nie wiem nic o nagrodach, sądzę że za 3 miejsce coś powinno być, a tu tylko medal i dyplom???

2019-06-13T00:07:33 02:00, Gość:

A dyplom i medal to nie nagroda? Co za czasy... ludziom już się w głowach poprzewracało... :D:D:D:D:D:D

Komentuje jedynie to co było wcześniej napisane :

Karinka, chyba nie byłas na innych zawodach, ja nie spotkałam sie z tak pieknym miejscem i zapleczem przygotowanym dla zawodnikow, a startowałam równiez za granica. A łaczna pula nagród dla zawodnikow to był kosmos, na prawde konkretne i wartościow, takie rzeczy sie nie zdazaja nigdzie, jestem pełna podziwu.

Więc pytam, gdzie te wartościowe nagrody?????

Nadmienie że za to sie płacilo, i to wcale nie male pieniądze, tak?

Z
Zawodnik
2019-06-13T00:09:23 02:00, Zawodnik:

Jestem byłą akrobatką sportową, należałam do kadry narodowej, warto zapoznać się z regulaminem mistrzostw Polski PZAS, gdzie nagrodą jest dyplom i medal czy puchar. Jestem szczęsliwa, że taka federacja istnieje, bo spełnia marzenia nie tylko moje, ale również moich podopiecznych, chwała za to, że ktoś ma siłę jeszcze i chęci stwarzać nam zawodnikom możliwość rywalizacji, w takim miejscu i mieście jak Lublin

Także jestem byłą akrobatką sportową, należałam do kadry narodowej startując w wielu zawodach krajowych i międzynarodowych. To prawda w akrobatyce sportowej, skokach na ścieżce czy trampolinie nagroda zazwyczaj jest dyplom i medal czasem puchar. Największa nagrodą jest jednak dla mnie możliwość rywalizacji z najlepszymi i miejsce na podium. Dlatego uważam, że na takich zawodach zasady sędziowania i przyznawania punktów powinny być jasne, przejrzyste i czytelne a tego mi trochę zabrakło.Nie rozumiem pojęcia wyniku nieoficjalnego. Jak również tego, że zawodniczka która spada z przyrządu, ma kilkusekundową przerwę w układzie czyli chyba nie wykonuje całego założonego programu ( aczkolwiek do momentu upadku ćwiczyła przepięknie) staje na drugim stopniu podium. Przykro i żal ale upadek to upadek tak w sporcie bywa. W innych dyscyplinach jest za to tak wysoka kara,że niemożliwością jest to odrobić chyba że w kolejnych perfekcyjnych startach. Jednak w tych zawodach zwycięzców wyłania się na podstawie jednego startu.

G
Gość
2019-06-13T00:37:48 02:00, Zawodnik:

Zamiast doszukiwać się mankamentów, warto skupić się na pozytywnych aspektach mistrzostw! Przepiękne miejsce, najlepsi zawodnicy w kraju. Wszyscy jesteśmy częścią historii sportu. Ogromne podziękowania dla wszystkich osób które przyczyniły się do powstania tak pięknego wydarzenia.

Uważam, że zawody były bardzo udane i na dobrym poziomie. Gratuluje organizatorom. Uważam też, że należy zauważać i wykluczać mankamenty albo przynajmniej je poprawiać, wiedzą o tym dobrzy sportowcy, którzy poprawiają swoje błędy, trenują by je wykluczać i być coraz lepszym dochodząc do perfekcji. Z organizacją imprez jest podobnie. Każda kolejna może być jeszcze bardziej dopracowana. Więc dostrzegajmy to co można poprawić, mówmy o tym, angażujmy się ale bez niepotrzebnej niekulturalnej krytyki.

G
Gość

Przepiękne wydarzenie 😍 Oby więcej takich💪🔥

Z
Zawodnik

Zamiast doszukiwać się mankamentów, warto skupić się na pozytywnych aspektach mistrzostw! Przepiękne miejsce, najlepsi zawodnicy w kraju. Wszyscy jesteśmy częścią historii sportu. Ogromne podziękowania dla wszystkich osób które przyczyniły się do powstania tak pięknego wydarzenia.

G
Gość
2019-06-09T20:03:21 02:00, Karinka:

Organizacjavtych zawodów to kpina! A Pani konferansjerka to chyba przyszła tu z jakiejś wiejskiej dyskoteki.

Nie rozumiem tak bezpodstawnej krytyki. Zawody były przepięknym wydarzeniem, które powinno łączyć ludzi. Komentarze na temat organizacji są zbędne, bo uważam że była ona na bardzo wysokim poziomie, jasne jakieś błędy zdarzają się zawsze, ale ja osobiście nie podjelabym się organizacji tak dużej imprezy, więc tym bardziej wielki ukłon w stronę organizatorów za odwagę, chęć działania, poswiecony czas i walkę o rozwój tej dyscypliny 🙏wydaje mi się że warto by było swoje frustracje zostawić dla siebie I postarać się zacząć dostrzegać więcej plusów, każdemu będzie łatwiej. Pozdrawiam

G
Gość
2019-06-12T22:48:05 02:00, Marta:

Nadal nie wiem nic o nagrodach, sądzę że za 3 miejsce coś powinno być, a tu tylko medal i dyplom???

2019-06-13T00:07:33 02:00, Gość:

A dyplom i medal to nie nagroda? Co za czasy... ludziom już się w głowach poprzewracało... :D:D:D:D:D:D

Za dużo piłki nożnej się ogląda, a chyba wcale sportów gimnastycznych :)

Z
Zawodnik

Jestem byłą akrobatką sportową, należałam do kadry narodowej, warto zapoznać się z regulaminem mistrzostw Polski PZAS, gdzie nagrodą jest dyplom i medal czy puchar. Jestem szczęsliwa, że taka federacja istnieje, bo spełnia marzenia nie tylko moje, ale również moich podopiecznych, chwała za to, że ktoś ma siłę jeszcze i chęci stwarzać nam zawodnikom możliwość rywalizacji, w takim miejscu i mieście jak Lublin

G
Gość
2019-06-12T22:48:05 02:00, Marta:

Nadal nie wiem nic o nagrodach, sądzę że za 3 miejsce coś powinno być, a tu tylko medal i dyplom???

A dyplom i medal to nie nagroda? Co za czasy... ludziom już się w głowach poprzewracało... :D:D:D:D:D:D

G
Gość
2019-06-09T20:03:21 02:00, Karinka:

Organizacjavtych zawodów to kpina! A Pani konferansjerka to chyba przyszła tu z jakiejś wiejskiej dyskoteki.

2019-06-11T17:34:04 02:00, Gość:

Karinka, chyba nie byłas na innych zawodach, ja nie spotkałam sie z tak pieknym miejscem i zapleczem przygotowanym dla zawodnikow, a startowałam równiez za granica. A łaczna pula nagród dla zawodnikow to był kosmos, na prawde konkretne i wartościow, takie rzeczy sie nie zdazaja nigdzie, jestem pełna podziwu

2019-06-12T22:48:49 02:00, Marta:

Gdzie te nagrody? Kto je dostawał???

Zapytaj osoby, które dostały, widać, że chyba ktoś nie ma pojęcia o niczym, tylko robi zamieszanie, a czego??? Tego już nie wiem, proszę wskazać kogoś kto zrobił tyle dla promocji tych sportów

M
Marta
2019-06-09T20:03:21 02:00, Karinka:

Organizacjavtych zawodów to kpina! A Pani konferansjerka to chyba przyszła tu z jakiejś wiejskiej dyskoteki.

2019-06-11T17:34:04 02:00, Gość:

Karinka, chyba nie byłas na innych zawodach, ja nie spotkałam sie z tak pieknym miejscem i zapleczem przygotowanym dla zawodnikow, a startowałam równiez za granica. A łaczna pula nagród dla zawodnikow to był kosmos, na prawde konkretne i wartościow, takie rzeczy sie nie zdazaja nigdzie, jestem pełna podziwu

Gdzie te nagrody? Kto je dostawał???

M
Marta

Nadal nie wiem nic o nagrodach, sądzę że za 3 miejsce coś powinno być, a tu tylko medal i dyplom???

R
Rodzic

Zawody były bardzo udane , piękna sala, zestaw startowy dla każdego uczestnika, obsługa która od rana do późnych godzin nocnych pomagała w organizacji, Panie Sędziny i Pani Prezes w roli konferansjera - szacunek za bezinteresowne poświęcenie. Przewidziano nawet nagrody dla zwycięzców. Brawo! Co można by poprawić? Parę rzeczy - proszę nie przyjmować tego jako krytyki ale raczej jako poradę ( do wykorzystania lub nie ).

1) 30 sekund na przetestowanie sprzętu to zdecydowanie za mało. Może warto na sali rozgrzewkowej przewidzieć miejsce dla szarfy, koła i rurki (obiekt jest przecież olbrzymi, zawodnicy przyjechali w piątek, niektórzy startowali w niedzielę i przydała by się im solidna rozgrzewka przed startem ale na przyrządzie. Z drugiej strony - wszyscy mieli równe szanse.

2) Ułatwić pracę sędziom i uciąć spekulację odnośnie podawania wyników nieoficjalnych. Po starcie zawodnika jego noty mogłyby się wyświetlać na jakimś telebimie. Za plecami zawodników startujących był olbrzymi ekran. Gdyby przez parę sekund wyświetlić nazwisko i notę zawodnika byłoby idealnie. Czymś takim zajmuje się ITDSport laptopy sędziowskie są zsynchronizowane noty poszczególnych sędziów sumują się i wyświetlają automatyczne można je śledzić nawet online w internecie. Mają także streaming. Listy startowe, listy wyników, nie jest to drogie. Wiele dyscyplin z tego korzysta - polecam

3) Rozgrzewka na szarfie ( próba sprzętu) 30 sekund dla każdego zawodnika a wokół materaca na scenie tłok... zawodnicy testujący -ok, zawodnicy po startach przyglądający się z bliska ( po co? ), Dziewczynka o kulach ( czyli chyba niestartująca) stojąca na środku sceny no i wszechobecni rodzice ( kibice) także na scenie wokół materaca. Generalnie super, że są ludzie którym się chce, chwała im za to a że po drodze zdarzają się małe niedoróbki, cóż na błędach się uczymy wszyscy. Pozdrawiam gorąco

G
Gość
2019-06-09T20:03:21 02:00, Karinka:

Organizacjavtych zawodów to kpina! A Pani konferansjerka to chyba przyszła tu z jakiejś wiejskiej dyskoteki.

Karinka, chyba nie byłas na innych zawodach, ja nie spotkałam sie z tak pieknym miejscem i zapleczem przygotowanym dla zawodnikow, a startowałam równiez za granica. A łaczna pula nagród dla zawodnikow to był kosmos, na prawde konkretne i wartościow, takie rzeczy sie nie zdazaja nigdzie, jestem pełna podziwu

G
Gość

A moim zdaniem było wszystko, super sala, i koszulki i napoje i batonik tez był :) wyposażona sala do rozgrzewki.

Trochę późno się skoczyło w pierwszy dzień, ale podsumowując było super!

Dodaj ogłoszenie