MKS FunFloor Lublin nie dał żadnych szans w wyjazdowym starciu beniaminkowi z Kalisza. Zobacz zdjęcia

(MKS FunFloor Lublin okazał się bezlitosny dla beniaminka. Wicemistrzynie Polski pewnie wygrały w Kaliszu 34:18) Marcin Woźniak/Orlen Superliga Kobiet
MKS FunFloor Lublin zagrał w niedzielę swój pierwszy wyjazdowy mecz w sezonie 2023/24. W 2. serii Orlen Superligi Kobiet team trenerki Edyty Majdzińskiej pokonał beniaminka - AWS Szczypiorno Kalisz 34:18.

– Na pewno drugą połowa była zdecydowanie lepsza od pierwszej. Straciliśmy tylko osiem bramek, rzucając siedemnaście. Cały mecz był jednak pod naszą kontrolą, a szczególnie po zmianie stron dziewczyny potrafiły konstruować coraz bardziej składne akcje. Ogólnie jestem zadowolona z tego pojedynku – podkreśla Edyta Majdzińska, trenerka MKS FunFloor.

Kaliszanki dość niespodziewanie wyszły na początku na prowadzenie 2:0, jednak w 5. minucie po bramce Pauliny Masnej i dwóch golach Magdy Balsam, 22-krotne mistrzynie Polski wygrywały już 3:2.

Kaliski beniaminek nie przestraszył się utytułowanych rywalek i w 13. minucie ponownie prowadził 6:5, po tym, jak lubelską golkiperkę pokonała ukraińska rozgrywająca Olena Zamyshliak. Po kwadransie gry to biało-zielone były jednak na plus dwa (8:6), a pięć minut później po trafieniu Darii Szynkaruk, MKS miał już 4-bramkową zaliczkę (11:7).

Po czasie szkoleniowca miejscowych, Łukasza Kobusinskiego, gola zdobyła co prawda Katarzyna Wilczek, ale w końcowych minutach pierwszej połowy swoją moc pokazały wicemistrzynie Polski, powiększając stopniowo prowadzenie. Ostatecznie premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 17:10 na korzyść drużyny Edyty Majdzińskiej, a jej rezultat przypieczętowała celnym rzutem Kinga Achruk.

Po zmianie stron lubelski zespół zdobył szybko cztery bramki z rzędu i praktycznie losy meczu zostały rozstrzygnięte (21:10). Trenerka przyjezdnych cały czas rotowała składem, a lublinianki nadal robiły na boisku co chciały. Biało-zielone ostatecznie rozgromiły beniaminka 34:18, odnosząc swoje drugie zwycięstwo w sezonie.

– Pierwsze piętnaście minut starcia było po naszej myśli, gdyż grałyśmy konsekwentnie w ataku. Pomagałyśmy też bramkarkom w obronie i to był kawał dobrego handballu. Niestety w dalszej części meczu coś się posypało. Kluczowe były chyba nasze straty i błędy własne oraz to, że zaczęłyśmy grać za bardzo indywidualnie. Nie dzieliłyśmy się piłką, stąd końcowy wynik jest, jaki jest – mówi Katarzyna Wilczek, zawodniczka AWS Szczypiorno.

Tytuł MVP starcia trafił do prawoskrzydłowej Magdy Balsam, która zdobyła siedem bramek dla swojej drużyny.

MKS FunFloor kolejny ligowy mecz zagra 24 września w hali Globus. Do Lublina zawita wówczas Handball JKS Jarosław. Niedzielna potyczka rozpocznie się o godz. 16.

AWS Szczypiorno Kalisz – MKS FunFloor Lublin 18:34 (10:17)

AWS Szczypiorno: Prudzienica, Kukharchyk – Wilczek 4, Lisewska 2, Zamyshliak 2, Miłek 2, Czapracka 2, Borysławska 2, Stanisławczyk 1, Kisiel- Stężała 1, Kaczmarek 1, Kucharska 1, Pilitowska. Kary: 6 min. Trener: Łukasz Kobusiński

MKS: Gawlik, Wdowiak – Balsam 7, Tomczyk 4, M. Więckowska 4, Masna 3, Płomińska 3, Posavec 3, D. Więckowska 2, Pastuszka 2, Achruk 2, Noga 2, Szynkaruk 1, Szczepaniak 1, Pietras. Kary: 4 min. Trener: Edyta Majdzińska

Sędziowały: Weronika Bijak i Paulina Jerlecka (Bydgoszcz)