MKS FunFloor Perła Lublin z kompletem zwycięstw wygrał międzynarodowy turniej w hali Globus. Zobacz zdjęcia

Szczypiornistki MKS FunFloor Perły Lublin wygrały międzynarodowy turniej, który przez trzy dni był rozgrywany w hali Globus. 22-krotne mistrzynie kraju po piątkowym triumfie z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 31:27, pokonały w niedzielę Iuventę Michalovce 30:20, zapewniając sobie zwycięstwo w imprezie. Tytuł MVP turnieju powędrował do Kingi Achruk, natomiast najskuteczniejszą zawodniczką była z kolei Katarzyna Portasińska, zdobywczyni 13 bramek.

Starcie ze Słowaczkami decydowało o pierwszym miejscu w imprezie, gdyż we wcześniejszych turniejowych zmaganiach oba zespoły zmierzyły się z Piotrcovią. Iuventa w sobotę pokonała team z Piotrkowa Trybunalskiego także różnicą czterech bramek (27:23).

Biało-zielone nie pozostawiły w niedzielę złudzeń ekipie ze Słowacji, kto jest najlepszym zespołem w turnieju. Iuventa trzymała się dzielnie przez pierwszy kwadrans, gdy tablica wyników pokazywała remis 5:5. Osiem minut później było już 15:8 dla gospodyń. Pierwsza część spotkania zakończyła się ostatecznie wynikiem 17:12 na korzyść gospodyń.

Po zmianie stron Słowaczki walczyły ambitnie i w 43. minucie zbliżyły się na zaledwie dwa trafienia. Lubelska trenerka poprosiła wówczas o czas, co spowodowało, że kilka minut później jej podopieczne ponownie odskoczyły na pięć goli. W ostatnich dziesięciu minutach gospodynie dobiły Iuventę, wygrywając różnicą aż 10 bramek.

– Jeszcze zbyt wcześnie na konkretne wnioski, gdyż nie mieliśmy do tej pory zbyt wielu treningów taktycznych i technicznych – mówi Monika Marzec, trenerka MKS FunFloor Perły Lublin.

– Na tym etapie najwięcej uwagi poświęcamy przygotowaniu motorycznemu i siłowemu, a dopiero teraz wchodzimy w ten okres sparingowy. Te pierwsze mecze towarzyskie to tak naprawdę przetarcia. Wielu rzeczy jeszcze nie przećwiczyliśmy, a najwięcej czasu poświęciliśmy na wprowadzenie nowych zawodniczek w naszą taktykę – dodaje.

Z kolei piątkowa potyczka z Piotrcovią rozpoczęła się po myśli lublinianek, które w 6. minucie prowadziły 3:1. W 21. minucie przyjezdne po raz pierwszy w tym starciu wyszły na prowadzenie (11:10), a premierowa odsłona zakończyła się rezultatem 13:11 dla rywalek.

Po zmianie stron miejscowe potrzebowały sześciu minut, aby doprowadzić do remisu (14:14). Trzy minuty później było już jednak 17:14 dla piotrkowianek. Co prawda lublinianki odzyskały prowadzenie 24:22, jednak Piotrcovia za chwilę ponownie była na plus jeden (25:24).

Po trafieniu Magdy Więckowskiej na 120 sekund przed końcem starcia to gospodynie miały dwa gole zaliczki (29:27) i w końcówce jeszcze powiększyły prowadzenie. Wynik meczu przypieczętowała Romana Roszak, wykonując efektownie z obrotem rzut karny.

– Po raz pierwszy grałam przeciwko mojemu byłemu zespołowi. Czułam się z tym dziwnie, ale jednocześnie z tym nowym herbem fajnie – podkreśla Karolina Sarnecka, nowa bramkarka MKS FunFloor Perły.

– Pierwsze koty za płoty, jak to mówią. Wierzę, że z każdym kolejnym meczem będzie to wyglądało lepiej. Wiadomo, że obecnie jesteśmy w ciężkim okresie przygotowawczym i trochę błędów nam się nazbierało. W każdym pojedynku chcemy jednak wygrywać i to niezależnie od rangi spotkania. Jeśli przegrywamy, staramy się doprowadzić do zwycięstwa, aby na koniec cieszyć się i na tym budować zespół. Mimo nielicznej grupy kibiców dało się już odczuć atmosferę lubelskiej hali. Czułyśmy głos trybun, prawie jak na spotkaniu ligowym – dodaje.

W czwartek, 4 sierpnia lublinianki w ramach zamkniętego sprawdzianu pokonały Iuventę 28:18.